Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MacAllister - Brak ładowania

06 Kwi 2017 12:11 1413 5
  • Poziom 2  
    Po wymianie ogniw w baterii do wiertarko-wkrętarki MacAllister MSHD144-2-Li ładowarka przestała ładować.
    Napięcie na baterii spadło do 10,5 V a powinno być 14,4 V.
    Ładowarka ładowała normalnie poprzednią baterię.
    Po wymianie działała do pierwszego ładowania, teraz nie można naładować baterii. Ogniwa wymienione na trochę większe: Samsung SDI121.
    Jaka może być przyczyna tego problemu?
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 34  
    Jeśli jedyną przyczyną wymiany była chęć zwiększenia pojemności a stare ogniwa były sprawne to zacząłbym od sprawdzenia poprawności wymiany ogniw.
    Czy nie ma zwarć, czy któreś ogniwo nie zostało odwrotnie zamontowane.
    A jeśli ogniwa nie były zgrzewane tylko lutowane to mogło się w czasie lutowania uszkodzić.
    Sprawdzić czy wszystkie ogniwa mają takie same napięcia .
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 2  
    Zwarć raczej nie ma bo wkrętarka normalnie działała aż do pierwszego rozładowania. Została podłączona do ładowarki i nie mogła się naładować. Nominalne napięcie na pojedynczym ogniwie powinno wynosić 3,6V. Teraz na każdym ogniwie po zmierzeniu miernikiem było 2.5-2.6V. Ogniwa były lutowane.
  • Poziom 34  
    Nie wiem jak dokładnie jest zbudowana w środku ta bateria ale może coś może źle jest podłączone w obwodzie ładowania albo uszkodziło się w czasie montażu.
    Ja w swoim chińczyku z biedronki też wymieniałem ogniwa na lepsze i o większej pojemności ale dlatego, że oryginalne padły i nie miałem żadnych problemów.
    Może padła sama ładowarka ?
  • Poziom 14  
    Jestem związany z tematem to trochę odpowiem. Ogniwa wymienialiśmy bo stare bardzo szybko się rozładowywały. Poprzednie miały pojemność 1300 (Samsung), nowe kupiłem 1500, też samsung, wysokoprądowe. Po montażu pracowały super, jako że napięcie wskazywało że są naładowane to ładowarkę podłączyłem tylko na 15 min w celu sprawdzenia czy się nic nie sfajczy. Ogniwa osobno mają podobne napięcia. W sensie miały kilka dni temu jak mierzyłem bo podłączenie ładowarki sprawia że napięcie spada zamiast rosnąć. Jak dostałem ją na "poprawkę" to było lekko ponad 13v, teraz jest 10v albo i mniej. Żeby był jakiś konkret wstawimy zaraz foty tego wszystkiego + napięcia na pinach. Co do lutowania to grzałem to bardzo krótko, zwarcie się nie zrobiło nawet przez chwilę, z płytki nic nie odpadło.
  • Poziom 2  
    Wkrętarka poszła na śmietnik. Temat do zamknięcia