Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE55KU6000 - Przesyłanie obrazu pulpitu bez Screen Mirroring'u

VanKiller003 06 Kwi 2017 12:28 3114 7
  • #1 06 Kwi 2017 12:28
    VanKiller003
    Poziom 15  

Witam!
    Mam problem ze zrozumieniem technologii TV Samsung UE55KU6000. W opisie mam napisane, że Screen Mirroring to to samo co Smat View. Jednak przez Smat View mogę przesyłać tylko multimedia typu film, a obrazu pulpitu na żywo już nie (a Screen Mirroring w innym TV miał taką możliwość). Czyli wychodzi na to, że to trochę kłamstwo z tym że to cytując "dokładnie to samo, zmieniła się tylko nazwa". Czy jest możliwość przesyłania obrazu pulpitu na żywo? Np. poprzez przeglądarkę w telewizorze?

0 7
  • #3 06 Kwi 2017 15:09
    VanKiller003
    Poziom 15  

Niestety, ale znalazłem artykuły opisujące jedynie przesył multimediów za pomocą WiFi Direct. Chyba nie można za jego pomocą duplikować ekranu.
    Screen Mirroring właśnie tak działa. Identycznie jakbym podłączył TV do laptopa przez HDMI i ustawił ustawienia ekranu na "Duplikuj". Niestety ten telewizor posiada tylko Smart View (to chyba nazwa handlowa WiFi Direct, bo ma tą samą zasadę działania). Zależy mi właśnie na tym, żeby wszystko było przesyłane na obraz telewizora (prezentacje w różnych programach, arkusze kalkulacyjne itp), bez użycia kabli.
    Chciałbym uniknąć dokupowania dodatkowego sprzętu (typu stick)

0
  • #4 06 Kwi 2017 16:54
    rosak
    Poziom 24  

Nie wiem co czytałeś ale u mnie to tak działa. Sterownik Intel WiDi na laptopie ze zintegrowaną grafiką Intel HD 4000 i przesyłam obraz na TV, tak jakby był podłączony kablem. Czasem mi zrywa połączenie ale obstawiam słaby sprzęt i mocno obciążone WiFi.

0
  • #5 07 Kwi 2017 08:50
    VanKiller003
    Poziom 15  

Co do Intel WiDi - na stronie jest informacja, że już nie jest wspierany i linki do pobierania zostały usunięte - Link

W laptopie posiadam również grafikę Intel HD Graphic i windows 10. W "Urządzeniach" po włączeniu TV wykryło mi go w dwóch wersjach (screen). Połączyły się, ale mimo to nie ma go na liście w Powiadomienia >> połącz
    Mogę jedynie podczas oglądania YouTube kliknąć ikonkę w prawym dolnym rogu odtwarzacza "Odtwórz na telewizorze" - co faktycznie działa, jednak mi niezbędne jest odtwarzanie również takich rzeczy jak m.in. : excel, powerpaint, programów do obsługi baz danych.

Samsung UE55KU6000 - Przesyłanie obrazu pulpitu bez Screen Mirroring'u

0
  • #6 15 Kwi 2017 21:31
    rosak
    Poziom 24  

Kolego trochę Cię wprowadziłem w błąd. Pisząc, że u mnie działa miałem na myśli Win 7 którego do niedawna używałem. Na niedawno zainstalowanym Win 10 sprawa się mocno skomplikowała ale po kilku dniach doszedłem do tego.

Mam inny TV ale procedura będzie ta sama. Na moim LG webOS tak jak wcześniej wchodzę w złącze urządzenia, wybieram PC, potem Miracast (jest też opcja WiDi ale wydaje mi się, że to to samo). Teraz na PC- Ustawienia > Urządzenia > Połączone urządzenia (po polsku może być inaczej, nie wiem). W urządzeniach do odtwarzania powinien być widoczny TV (u mnie był cały czas, od początku).

Teraz to, czego nie rozumiem. Kombinacja klawiszy Win + P działa u mnie tylko wtedy, kiedy mam do laptopa podłączony monitor pod HDMI. Kiedy nie jest podłączony, aby uzyskać menu wyboru wyświetlacza muszę użyć skrótu do przełączania ekranu, wbudowanego w mój laptop (w moim Zenbook to Fn + F8). Następnie wystarczy wybrać "Połącz z ekranem bezprzewodowym" i działa.

Dziwi mnie tylko to, że mój TV pokazuje się tylko wtedy, kiedy jestem w ustawieniach na TV, a telewizor Samsung sąsiadki pokazuje się cały czas. Widocznie w Samsungu jest mniej kombinacji.

0
  • #7 07 Maj 2017 17:30
    VanKiller003
    Poziom 15  

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję to ogarnąć, bo faktycznie windows 10 utrudnia życie

0
  • #8 28 Wrz 2018 22:18
    Rauxel
    Poziom 8  

Odkopie troche temat bo mam podobny problem z polaczeniem Lenovo Yoga 520 z TV Samsung Smart UE32J5500. Jakis miesiac temu wszystko dzialalo swietnie a ostatnio jak chcialem rzucic ekran na telewizor, TV pokazuje komunikat "Laczenie z Yoga-520", po czym ekran robi sie czarny na pare chwil. Po tym wraca do odtwarzanego programu, zwracajac, ze urzadzenie Yoga-520 jest odlaczone. Zadnego komunikatu odnosnie parowania, zadnych cyfr, tylko czarny ekran. Windows 10 w laptopie zwraca komunikat "nie udalo sie nawiazac polaczenia". Gdzie powinienem szukac ?

Filmy z YouTube'a odtwarzaja sie na TV bez problemu.

Moj router to Xiaomi Mi3 router. Czyzby nie obslugiwal on polaczenia w ten sposob ? Poprzednio mialem TP-Linka i wszystko dzialalo.

0