Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Serie 4 VarioPerfect WAN - Nowa pralka Bosch śmierdzi

06 Kwi 2017 17:23 1974 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie
    Dzisiaj przywieźli mi nową pralkę Boscha. Jeszcze w niej nie prałam. Problem polega na tym, że kołnierz ( guma ) okropnie śmierdzi gumo-smarem. Kupowałam już 3 pralki w swoim życiu i nigdy nie miałam takiego problemu. Nie wiem teraz czy te wszystkie gumy w nowych pralkach tak śmierdzią i z czasem ten smród wywietrzeje.?

Druga Rzecz to taka, że podłączylismy ją do prądu. Podczas zmiany temperatury, wirowania i innych parametrów, wyświetlacz raz na jakiś czas zaczyna bzyczeć.
    Nie wiem co zrobić z tym kołnierzem i bzyczeniem.
    Z góry dziękuję za pomoc
  • SterControl

• Poziom 39  
    Kolejny użytkownik który nie przeczytał instrukcji instalacji oraz obsługi pralki.
    Winno być i jest napisane, iż przed pierwszym użyciem pralkę należy uruchomić na "pusto", program bawełna 60°C czas ok 2h. Zapach zaniknie po pewnym czasie.
    Bzyczenie dochodzi skąd? Jeśli z okolic panelu sterowania jest to normalny objaw.
  • SterControl
  • Poziom 33  
    Prędzej się to g. popsuje niż przestanie śmierdzieć. Jak Polar wypuścił PS 663 Bio to nic nie śmierdziało a pralka przechodziła w fabryce próbne pranie. Mimo to producent zalecał pranie czyszczące. Na szczęście jest 2 lata gwarancji i jak nic mechanicznie nie odpadnie to przynajmniej będzie można ją oddać z tytułu niezgodności towaru z umową do sklepu (chyba że już go zamkną z braku klientów) z powodu awarii silnika i modułu. Proponuję intensywnie ją używać. Silniki wytrzymują niecałe 2 lata przy używaniu 2-3 razy dziennie.

• Poziom 39  
    jaszczur1111 napisał:
    Silniki wytrzymują niecałe 2 lata przy używaniu 2-3 razy dziennie.

Przy takim przemysłowym praniu Bosch się raczej nie rozsypie mechanicznie. Klient zabił Boscha bez miesiąca 2 lata piorąc zarobkowo pralką do 10 godzin na dobę. Niestety miał pecha - wziął pralkę na firmę - gwarancja 12 miesięcy. Tak więc nie do końca jest tak jak piszesz.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedzi. Tak jak napisałam, jeszcze nią nie prałam. Przeczytałam instrukcje i wiem, że należy najpierw puścić program czyszczenia bębna. Natomiast ta guma tak bardzo śmierdzi, że mam wątpliwości co do tego czy to czyszczenie bębna pomoże. Mam nadzieję, że macie rację, bo mnie szlag trafi jak będę musiała do takiego śmierdziocha włożyć ubranie.
    A co do bzyczenia to faktycznie pochodzi z okolic panela. Dobrze wiedzieć, że to normalne.
    Trochę mnie uspokiliscie, dziękuję.
    Poprzednią pralkę miałam Siemensa, padły jej łożyska po 7 latach, niestety były niewymienialne. Jednak z samą pralka nigdy nie mialam problemów. Zobaczymy jak z tą będzie.
    Jeśli ta padnie po 2 latach to trudno, dlatego nie brałam drogiej tylko taką do 1500 zł. Nawet chciałam tańszą i prostszą ale bębny w teraźniejszych są dla mnie za małe. Musiałam szukać pralki na 8 kg a taka to już jest i droższa od 1500 + i wszystkie z elektroniką.