Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Nowa lodówko zamrażarka - do 1500 zł

07 Kwi 2017 07:49 1116 5
  • Poziom 14  
    Witam, wielka lipa, po 5 latach padła moja lodówka Liebherr, zamrażarka mrozi ale lodówka ciepła, ostatnimi czasy słyszałem że sprężarka głośno się włączała i wyłączała, coś czułem że padnie. Trzeba szukać czegoś nowego, proszę was o poradę, moje wymagania/oczekiwania:

- wymiary 60 szerokość na 68 głębokość i wysokość minimum 170 maximum 190
    - kolor inox, szary lub czarny, absolutnie nie biała bo zaraz zżółknie
    - żeby była możliwość zmiany kierunku otwierania lub żeby rączki były po prawej stronie
    - jeśli w tym budżecie można oczekiwać jakiś bajerów typu wyświetlacze na drzwiach, tryby pracy, oświetlenie LED, to jak najbardziej
    - cena do 1500zł ale jak będzie 1550 to nic się nie stanie
    - co do klasy energetycznej nie mam jakiś wielkich wymagań, teraz chyba każde są "eko"
    - firmy jakie mnie interesują : samsung, lg, bosch, electrolux

edytowałem lekko wymiary

co powiecie o modelu

Samsung RB29FERNDSS

Dodano po 13 [godziny] 12 [minuty]:

????????????

• Poziom 38  
    Ja proponuję kupić prostą bez bajerów lodówko zamrażarkę. Każdy bajer ma to do siebie, że po jakimś czasie ulega awarii i niesie za sobą wydatki. Samsung do tego grona nie należy - jest dość awaryjny.
    Kup sobie np. AMICA FK268.3XAAX puki Samsung na lodówkach jeszcze rąk nie położy.
  • Poziom 14  
    Każdy odradza Amice a ty polecasz?

• Poziom 38  
    Dlaczego mam odradzać? Firma na pewno lepsza od Samsunga i jakby była taka zła Samsung by jej nie kupił a kupuje. Samsung wydaje mln. dolarów na marketing szemrany i wszystko czego sam nie produkuje jest bleeee. Wystarczy poczytać opinie pod jakimś produktem i od razu wiem kto pisał opinie. Trzeba zwrócić uwagę iż opinia wystawiona do 30 dni od zakupu jest z góry podejrzana i niemiarodajna. Na tę chwilę jeszcze Samsung nie przejął działu lodówek. Z Samsungiem jest tak, jak popsuje Ci się na gwarancji powinieneś się cieszyć gdyż po naprawie, wymianie kompresora działa dłużej. Jeśli będziesz miał pecha i popsuje się tuż po gwarancji to naprawa będzie kosztować tyle co moja polecana Amica.
  • Poziom 14  
    A ta 10 letnia gwarancja na sprezarke w samsungu?

• Poziom 38  
    Informacje ogólne ze strony Samsung Polska.

10 lat gwarancji na sprężarkę inwerterową (od 3 do 10 roku gwarancja obejmuje wyłącznie część)

Okres gwarancji (miesiące)
    24

Aby mieć 10 lat gwarancji, musisz wydać więcej niż 2 tyś PLN na lodówkę. Pamiętaj iż wymiana inwertera lub jego części jest płatna - nie płacisz za części ale za usługę już tak. Poczytaj warunki gwarancji. Po drugie nie tylko kompresor się psuje, może uszkodzić się moduł sterowania lub rozszczelnić układ chłodzenia.

Trochę ekonomii :)
    Kupując lodówkę np. Samsung z gwarancją 10 lat musisz wydać powiedzmy ok 2,5 tyś PLN. Na lodówkę którą Ci polecałem wydasz ok 900 PLN. Nawet kupując dwie lodówki Amica w ciągu 10 lat i tak zaoszczędzisz ok 600 PLN.