Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układy STMicroelectronics w trackerphonie Haltian Snowfox

ghost666 06 Kwi 2017 19:06 1413 4
 • Układy STMicroelectronics w trackerphonie Haltian Snowfox
  Jak chwali się firma STMicroelectronics, produkowane przez nią układy do detekcji ruchu oraz przetwarzania danych znajdą się na pokładzie trackerphona Snowfox, zaprojektowanego przez fińską firmę Haltian. Trackerphone to urządzenie pełniące rolę telefonu, ale wzbogacone o możliwość dokładnego, zdalnego śledzenia jego pozycji; dedykowane jest ono do monitorowania położenia dzieci i osób starszych, aby poprawić ich bezpieczeństwo. Jak informuje STM zastosowanie jego układów zwiększa bezpieczeństwo korzystania z tego urządzenia.

  To niewielkie urządzenie nie jest większe od pudełka zapałek, ale jego możliwości są bardzo duże. Nie dość że pozwala na dwukierunkową komunikację to, w czasie rzeczywistym śledzi położenie, co umożliwia monitorowanie noszącej go osoby. Wystarczy do tego smartfon z zainstalowaną aplikacją, które pozwala na przeglądanie historii lokalizacji, nanoszenie ich na mapę etc.

  W układzie wykorzystano akcelerometr MEMS produkcji ST, który służy do detekcji ruchu użytkownika, tak aby mierzyć jego pozycję tylko gdy się przemieszcza. Nad pracą całego układu czuwa mikrokontroler z rodziny STM32, który charakteryzuje się bardzo niskim poborem prądu. Dzięki temu urządzenie pracować może dłużej pomiędzy poszczególnymi ładowaniami baterii. Wykorzystany mikrokontroler, dzięki dużej mocy obliczeniowej i niewielkiemu zużyciu prądu zapewnia Snowfoxowi doskonałą równowagę pomiędzy czasem pracy na baterii a funkcjonalnością.

  "Nie można iść na kompromis, gdy projektuje się urządzenia mające zapewniać bezpieczeństwo" komentuje Pasi Leipälä, CEO i współzałożyciel Haltiana. "W oparciu o nasze rozeznanie rynku wybraliśmy ST jako dostawcę mikrokontrolera do naszego urządzenia, jako idealny kompromis pomiędzy bogatym portfolio peryferii a oszczędnością energii i niewielkimi wymiarami układu scalonego. Tak samo akcelerometr od ST - wybrany został z uwagi na bardzo dobre parametry i niewielki pobór prądu".

  Jak mówi Iain Currie, wicedyrektor działu sprzedaży STMa na Europę Północną, "Trackerphone Snowfox pozwala dzieciom i osobom starszym być aktywnym, a jednocześnie umożliwia ich rodzinom i opiekunom monitorowanie ich położenia, co sprawia, że mogą oni być pewni, że ich ukochani są bezpieczni".

  https://www.eeweb.com/news/sts-chips-stand-guard-in-haltians-trackerphone-for-children-and-seniors

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9302 postów o ocenie 6884, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Sklep ECSYSTEM
 • #2
  szymon122
  Poziom 38  
  ghost666 napisał:
  możliwość dokładnego, zdalnego śledzenia jego pozycji

  Sam akcelerometr wystarczy aby ustalić naszą dokładną pozycje? Skąd urządzenie po włączeniu wie gdzie się znajduje?
 • Sklep ECSYSTEM
 • #3
  Krzysztof Kamienski
  Poziom 43  
  szymon122 napisał:
  Sam akcelerometr wystarczy aby ustalić naszą dokładną pozycje? Skąd urządzenie po włączeniu wie gdzie się znajduje?
  Nie musi wiedzieć. Będzie działało na zasadzie nawigacji zliczeniowej, czyli będzie potrafiło wrócić do punktu wyjścia. Osobiście jednak sadze, ze posiłkuje się GPSem i triangulacją BTRów.
 • #4
  szymon122
  Poziom 38  
  Krzysztof Kamienski napisał:
  triangulacją BTRów

  Oczywiście, zapomniałem o tym :D
  Teraz już wszystko jasne. Od BTR się dowiemy gdzie jesteśmy i taką "zgrubną" lokalizację, akcelerometr jest od dokładnego lokalizowania.
  GPSu raczej tam nie ma, zajmowałby 1/4 wewnętrznej płytki.
 • #5
  Frog_Qmak
  Poziom 25  
  "3G voice calls and A-GPS locating: You can locate your children in real-time with Snowfox trackerphone, and also reach them by calling!"