Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena wewnętrzna do odbioru DVB-T w Sieradzu

06 Kwi 2017 19:26 2541 38
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    Antena pokojowa przy 52 km do nadajnika? Powodzenia. Weź na próbę z możliwością zwrotu. Zygry to tylko mux-8
  • Poziom 43  
    Ksawery Filipiak napisał:
    A czy z poziomu TV mogę określić z jakiej anteny odbieram?
    Po kanale. Nie szuka się z automatu a ręcznie.
  • Poziom 15  
    Anteny pokojowe to gadżety wewnątrz których z reguły jest kawałek drutu i mocny wzmacniacz ich zadaniem jest głównie ładnie wyglądać a przy okazji może coś uda się odebrać- masz wystawę wschodnią na Zygry i prawdopodobnie odbierasz odbity silny sygnał z nadajnika Mikstat o mocy 100kW - natomiast nikt ci tu nie powie co masz zrobić skoro nie zrozumiałeś co tak naprawdę powiedziała spółdzielnia a to proste jak drut i znaczy że na własne ryzyko! a ty oczekujesz że ktoś za ciebie podejmie decyzję - tak na prawdę twoje informacje o tym co odbierasz są żadne bo nie podałeś jakie muxy wchodzą w antenę a w sumie kanałów NTC jest 27 - czyli wszystko podobnie jak w temacie gdzie dostałeś ostrzeżenie i został on zamknięty a ty dublujesz temat zmieniając jego brzmienie- a tak dla ścisłości to dostałeś w zamkniętym temacie informację co do prostych zewnętrznych anten możliwych do zainstalowania przy oknie które daleko w tyle pozostawiają skutecznością pokojowe gadżety
  • Poziom 43  
    spółdzielnia twierdzi iż robię na własną odpowiedzialność: czyli, że mogę zamontować antenę zew. czy niezbyt?

Skoro twierdzą że możesz na własne ryzyko - to możesz.
    Tylko upewnij się w spółdzielni, na jakich warunkach to pozwolą zrobić.
  • Poziom 43  
    Pytałem się. Nie powiedzieli nic oprócz tego, że na własną odpowiedzialność. Mówił to takim tonem jakby kazał mi iść i nie wracać.

To chciej tego na piśmie - papier zdania nie zmienia, a prezes w spółdzielni może też się zmienić i następny Ci powie "proszę to zdemontować".
    I zaznacz, że mają być jak będziesz to montował i niech zgłaszają WTEDY uwagi (a nie usłyszysz po wszystkim, że zniszczyłeś elewację, ścianę, dach itd. i masz teraz za to zapłacić).
    Prawo jest po Twojej stronie (instalacja własnej anteny na bloku - ale musisz też spełnić niestety warunki spółdzielni jak masz to zrobić) - wiesz, z debilizmem w spółdzielniach nikt jeszcze nie wygrał, no i mieszkasz tam (jak chcesz mieć wrogów, to najlepszy moment).
    Nic na gębę na wszystko papier.
  • Poziom 43  
    Ty chyba na prawdę nie masz o niczym pojęcia. Wyobrażasz sobie, że ktokolwiek może robić cokolwiek na nie swojej własności? Montujący zrobi co mu powiesz, odpowiedzialność właściciela.
  • Poziom 35  
    Skoro masz wszystkie kanały to czego szukasz? Zacinają się?
  • Poziom 43  
    P.S Jak wystąpię o zgodę (rodzice/opiekuni) to chyba prędzej do sądu niż do spółdzielni.

Rodzice/opiekunowie (jeśli tylko mają akt własności, tytuł prawny do tego lokalu) występują na piśmie o zgodę do spółdzielni na zamontowanie tam anteny telewizyjnej.
  • Poziom 43  
    Składasz pismo i za 5 minut masz podpis (nie mają prawa odmówić przyjęcia pisma czy odmówić wyrażenia zgody).
    Pismo napisz Sam i daj im tylko do podpisu - 2 egzemplarze (jedno dla spółdzielni do archiwum i drugie dla Ciebie).
    Co do opłat - prawnie nie ma żadnych (i spółdzielnia nie może żadnych opłat żądać, nawet z własnego regulaminu jeśli takie wprowadzili).
    Mogą za to mieć swoje warunki zakładania anten i wtedy Ty MUSISZ się do nich dostosować (bo po prostu mogą Ci odmówić zgody, i pozostaje tylko sąd na uzyskanie zgody, a to może trwać latami i kosztować fortunę, a i spółdzielnia skwapliwie wykorzysta fakt przeciwko Tobie, że chciałeś założyć antenę, ale nie na ich warunkach i dlatego musieli Ci odmówić).
  • Poziom 15  
    To wszystko to jakieś mętne bicie piany - pisałeś gdzie indziej że przyglądałeś się jak sąsiedzi mają poustawiane anteny - więc się dowiedz czy zrobili to na własne ryzyko nie pytając spółdzielni i będziesz miał jasność w temacie - ja jestem pewien że nikt nikogo o nic nie pytał bo w Sieradzu chyba wszystkie budynki wyższe niż 4 piętra nie podlegały rozporządzeniu z 2012 r mówiącemu m inn. o instalacjach antenowych i jeżeli ktoś nie chciał kablówki to sobie anteny zakładał wg własnego uznania -jeżeli napiszesz pismo do spółdzielni to z ostrożności procesowej dostaniesz odmowę i będziesz ugotowany -razem z sąsiadami bo zwrócisz spółdzielni uwagę na coś czego nie dostrzegali bądż milcząco akceptowali a ty niepotrzebnie pobudzisz ich do myślenia - wiem co mówię bo w Sieradzu mieszkałem na Broniewskiego
  • Poziom 43  
    @M.Mikolajski
    Podoba mi się Kolegi myślenie - jestem Polakiem, mieszkam w Polsce - mam wszystko i wszystkich gdzieś, liczy się tylko moje.
  • Poziom 15  
    Chłopie zupełnie mylisz pojęcia my tu mówimy o telewizji naziemnej a nie satelitarnej - z twojej starej teleskopowej anteny odbierasz telewizję naziemną - Polsat to platforma satelitarna wymagająca kompletu sprzętu - w tv naziemnej Polsat jest jednym z programów w tzw Mux2 - jeżeli z prymitywnej anteny w oknie odbierasz jak piszesz 30 programów to na małej zewnętrznej antenie będziesz miał odbiór stabilny - czemu upierasz się z chodzeniem do spółdzielni - spytaj sąsiadów czy oni pytali o zgodę ale ja na 100% jestem pewien że nie - ani Polsat ani NC+ nie mają żadnych formalnych zgód na montowanie sprzętu - robią to tylko na zlecenie klienta i nie interesują się czy klient ma zgodę czy nie - a klientom do głowy nie przychodzi żeby latać do spółdzielni i pytać o zgodę - więc nie wywołuj wilka z lasu - mała antena typu TRI DIGIT Dipola lub typu Turbo Telmora prawie nie będzie widoczna na 6 piętrze i pies z kulawą nogą nic nie zauważy - przeczytaj uważnie co ci poprzednio napisałem
  • Poziom 15  
    KOCUREK1970 napisał:
    @M.Mikolajski
    Podoba mi się Kolegi myślenie - jestem Polakiem, mieszkam w Polsce - mam wszystko i wszystkich gdzieś, liczy się tylko moje.

Nie potrzeby sarkazm - znam naturę spółdzielni i mam z tym doświadczenie - zarówno w Sieradzu jak i innych miastach w budynkach z lat 70/80tych po wyrzuceniu Azartów spółdzielnie nie ingerowały w indywidualny montaż przez lokatorów - całe osiedla oblepione są wszelkiej maści antenami i nikt z nimi nie walczy - ale oficjalnych zgód nie wydają - chyba że mają w tym interes aby ta a nie inna kablówka była instalowana w ich zasobach czy określonym osiedlu wtedy mogą robić trudności pod pretekstem estetyki lub naruszania konstrukcji budynku itp..- Polska ratyfikowała wszelkie konwencje Unijne dot swobodnego przepływu i dostępu do informacji i treści audiowizualnych - więc nikt w tym temacie szumu nie robi
  • Poziom 43  
    M.Mikolajski napisał:
    Nie potrzeby sarkazm

Gdzie tu Kolega widzi sarkazm.

Moje stanowisko przedstawiłem.
    Nie ma sensu dalej ciągnąc tego zagadnienia - bo ja swoje a Ty swoje.
    W moim przekonaniu zgodę powinien uzyskać (dla własnego bezpieczeństwa).

@Ksawery Filipiak
    Jeśli Ci działa dobrze na tej antenie patykowej, to kup jakąś antenę pokojową i spróbuj - są "połówki" anteny siatkowej:
    http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_z_symetryzatorem_A0050.htm
  • Poziom 43  
    I chyba sąsiedzi którzy mają zewnętrzne na balkonach odbierają z Kalisz Chełmce -sprawdziłem licznikiem - tylko nie wiem jak skoro z tego nadajnika idzie MUX-8 - no chyba, że Chełmce odbija pozostałe MUX'Y, a jeśli nie odbija to znaczy, że biorą z Kalisz Mikstat.

PIsałem wyżęj, że szuka się po kanale a jak nie ma takoej możliwości(sprawa oprogramowania urządzenia) to sprawdzasz jaką częstotliwość ma odbierany program i na tej podstawie wiesz jaki to kanał.
  • Poziom 43  
    Dobra sprawdzone: 514Mhz, tylko nie wiem czy z Mikstat czy z Jeleniej Góry.

To teraz wpisz w Google RTCN jedno i drugie i zobaczysz na jakich kanałach kto nadaje.