Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno sygnału akustycznego

06 Kwi 2017 23:37 789 9
  • Poziom 9  
    Witam. Chcę założyć przekaźnik czasowy i sygnał akustyczny do motocykla do kierunków tak by np. po 20 sek. załączonych kierunków załączał się dźwięk. Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć takowego sygnału by nie był mega głośny i był miły dla ucha bo znalazłem tylko sygnały dźwiękowe cofania albo typowe buzery. Może ktoś wie gdzie kupić taki sygnał lub ma na sprzedaż coś takiego.
  • BotlandBotland
  • BotlandBotland
  • Poziom 9  
    Niestety mp3 raczej odpada po pierwsze rozmiar mp3 z głośnikiem, po drugie nie jest zasilana 12v i po trzecie po podaniu zasilania mp3 z tego co wiem nie załącza plików samoczynnie. Szukam raczej czegoś w stylu sygnału nie zapiętych pasów czy włączonych świateł tylko niestety nie wiem gdzie i jakie takie coś zakupić bo to co znajduję to zwykłe piszczydła.
  • Poziom 37  
    Może coś takiego ale kto wie jaki dźwięk generuje Link

Ostatecznie można by zmniejszyć natężenie dźwięku poprzez rezystor szeregowo z przetwornikiem.

Są jeszcze jakieś "sygnał gong" do samochodów ale nie wiem jak to działa i co emituje.
    Link
  • Poziom 40  
    Ten z pierwszego linku, to dalej dźwięk buzera tylko dochodzi ta automatyka - czasów nie można zmienić; nie ma dokumentacji źródłowej.

Jeżeli ma być krótki to seria układów ISD; np. ISD2560 - ten jest 60sekunkowy.

Nagrywasz ile chcesz np. 5 sek. mikrofonem, po nagraniu układ pamięta bez podłączonego zasilania + wzmacniacz 0,5W np. LM386.

Odliczenie zwłoki 20sek, przed włączeniem dźwięku; jakiś timer np. CD4047
  • Poziom 33  
    markomarecki1 napisał:
    ma na sprzedaż coś takiego.

Coś by się znalazło. Głos archanioła Gabriela zwiastującego poczęcie interesuje cię?
  • Poziom 28  
    Układ odtwarzający MP3 spełniający Twoje wymagania możesz kupić na Aliexpress. Właśnie robię na nim "dzwonek" do drzwi, kosztuje 4zł. Jest wielkości dużego znaczka pocztowego, ma złącze karty microSD i wzmacniacz głośnikowy o mocy 2W. Można go skonfigurować, żeby odtwarzał po włączeniu zasilania odpowiedni plik MP3, ustawić głośność itd.
  • Poziom 9  
    Witam. Odświeżam temat. Udało mi się załatwić urządzenie od lanosa odpowiedzialne za sygnał dźwiękowy nie zapiętych
    pasów czy też włączonych świateł. Jak to podłączyć by działało z kierunkowskazami
    po czasie 15-20s. Z tego co wiem takie urządzenia też mają opóźnienie więc czy muszę dodatkowo dodawać przekaźnik czasowy? oraz gdzie muszę dać do tego napięcie.Kupno sygnału akustycznegoKupno sygnału akustycznego
  • Poziom 9  
    No Panowie nikt nie może mi pomóc?