Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Yamaha RX-V481 - Czerwony napis HMDI OUT na wyświetlaczu - brak video

07 Kwi 2017 11:36 1491 2
  • Poziom 9  
    Yamaha RX-V481
    Ampli kupiony na początku stycznia 2017, od tego momentu używany często aż do wczoraj. Podłączenie jest od początku następujące:
    PS3 do ampli - HMDI IN. Dekoder UPC do ampli - HMDI IN. Net do ampli po kablu. Ampli do TV - HDMI OUT.

Nagle po 3 miesiącach użytkowania przestało działać. Objawy - na wyświetlaczu napisy wyblakłe. Nie można zmienić głośności - przy próbie pojawia się napis "volume fixed". Czytam fora w języku polskim i angielskim. Dość dużo wpisów i żadnej odpowiedzi.

Podmieniłem kabel HDMI na inny - nic to nie dało. Upewniam się, że PS3 i Dekoder UPC działają i przesyłają obraz i dźwięk bezpośrednio do TV z pominięciem ampli. Zrobiłem fabryczny reset, według następującej instrukcji ze strony yamahy

Cytat:
    1. Set the unit to Standby by pressing the Power button.
    2. While holding down the Straight button, press the Power button.
    3. SP IMP. 8 Ohm Min (Or 6 ohm) will come up on the Front Panel. (tutaj trochę inaczej to wyglądało niż u mnie, ale to bez znaczenia)
    4. Press the Right Program Arrow button repeatedly until INIT-CANCEL comes up.
    5. Press the Straight Button repeatedly until INIT-ALL comes up.
    6. Press the Standby button to turn off the receiver.
    7. The next time the receiver is powered on, the factory settings will take effect.

Po resecie łączę na nowo ampli z netem. Podłączam do aplikacji music cast. Na TV (Philips 32PFL5007K/12) od nowa ustawiam połączenie z Kinem domowym. Efekt: napisy na ampli znowu świecą normalnie, pojawił się dźwięk. Nadal nie działa wizja. Nadal świeci czerwony napis HDMI OUT.

Będę wdzięczny za pomoc.

• Poziom 38  
    Czym się zamartwiasz, sprzęt jest na gwarancji więc oddaj go do serwisu.
    Usterka wskazuje na uszkodzenie modułu HDMI lub być może samego procesora.
  • Poziom 9  
    Amplituner zawiozłem do sklepu, a tam zrobili mi jeszcze jeden reset, inny niż ten który ja robiłem.
    Problem zniknął i wszystko chodzi jak należy. Zalecają, żeby przy zmianie kabli hdmi, podłączaniu głośników itd zawsze operować na wyłączonym sprzęcie.

Amplituner Yamaha RX-V481 - Czerwony napis HMDI OUT na wyświetlaczu - brak video

Dodatkowo - oficjalny dystrybutor firma http://audioklan.pl/ daje trzyletnią gwarancję, jeśli w ciągu pierwszego miesiąca od zakupu zarejestrujemy sprzęt u nich na stronie.