Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox HurtonEltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowoczesne zasilacze jednofazowe Legrand

gulson 07 Apr 2017 13:21 8838 14
 • #1
  gulson
  System Administrator
  Nowoczesne zasilacze jednofazowe Legrand
  Nowoczesne zasilacze jednofazowe Legrand
  Bezpieczeństwo przede wszystkim

  Firma Legrand powiększyła rodzinę zasilaczy jednofazowych o serię Keor LP i Keor S. Producent dynamicznie wzmacnia swoją pozycję w zakresie oferty zasilaczy dla rynku komercyjnego oraz przemysłowego.

  Legrand od kilku lat sukcesywnie rozszerza ofertę zasilaczy UPS. Jako jeden z największych producentów zasilaczy UPS specjalizuje się w rozwiązaniach zasilaczy modułowych, równocześnie jednak rozwija portfolio o nowe rozwiązanie jednofazowe, które są podstawą gwarantującą dostępność usług IT. Firma Legrand z początkiem roku uzupełniła asortyment o nowe zasilacze awaryjne z serii Keor LP. Nowe produkty rozszerzają gamę ofertową producenta o kompaktowe wolnostojące zasilacze jednofazowe. Firma Legrand zdążyła oswoić rynek z oznaczeniem „Keor” jako swoją rozpoznawalną marką. Keor „LP” to kolejne rozwiązanie producenta, które podnosi poprzeczkę na rynku zasilaczy małych mocy. Są to produkty online o podwójnej konwersji, cechujące się współczynnikiem mocy 0,9, a więc przeznaczone dla grona wymagających klientów, wybierających technologie gwarantujące wyższy poziom bezpieczeństwa oraz większą dostępność mocy. Zakres mocy Keor LP od 1 do 3 kVA jest wystarczający do zabezpieczania nawet wymagających odbiorników jednofazowych. Rozwiązanie to dobrze sprawdza się w wymagającym środowisku IT jak również do zasilania rozwiązań powszechnego i codziennego użytku, takich jak elementy monitoringu, napędów bram, bankomatów, terminali płatniczych, kamer lub pomp. Coraz częściej pod strzechy trafiają serwery NAS, dzięki którym centralnie magazynowane dane na pojemnych nośnikach są dostępne dla szeregu urządzeń mobilnych. W przypadku tej kategorii urządzeń istotne jest zabezpieczenie przed długimi przerwami w zasilaniu poprzez przygotowanie macierzy przez UPS do kontrolowanego wyłączenia, przy zachowaniu spójności i bezpieczeństwa archiwizowanych danych. Keor LP doskonale sprawdza się w tej roli, gdyż obsługuje zaawansowane karty interfejsów umożliwiających zdalne zarządzanie zamykaniem macierzy NAS lub stacji roboczych. Dodatkowo w przypadku zalania lub pożaru, urządzenia te pozwalają zdalnie odciąć dopływ energii do odbiorów poprzez opcję połączenia z instalacją przeciwpożarową. Keor LP można też doposażyć w systemowe rozwiązania bypassu jak również w opcję do pracy w warunkach zaniku zasilania w dłuższym okresie czasu, przez opcję zastosowania szaf bateryjnych lub zewnętrznych ładowarek.

  Keor S, to większy brat Keor LP. UPSy te cechuje konstrukcja o gabarytach typowej obudowy komputerowej na kółkach, dzięki czemu są niezwykle łatwe w transporcie i instalacji. Keor S, podobnie jak ich mniejsi bracia Keor LP, są urządzeniami online o podwójnej konwersji i cechują się mocami 3, 6 raz 10 kVA. Oferują one autonomię rzędu kilkudziesięciu minut oraz stopień ochrony IP31, dzięki czemu są chętnie wybierane przez odbiorców przemysłowych, gdyż nie wymagają sterylnych warunków eksploatacji. Można je łączyć równolegle dla uzyskania większej mocy i poziomu bezpieczeństwa. Bogate opcje komunikacyjne oraz rozbudowana oferta akcesoriów dodatkowych czynią z Keor S rozwiązanie bardzo uniwersalne i przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach eksploatacji.

  W ofercie zasilaczy dopasowanych do współczesnych potrzeb rynku nie może zabraknąć także rozwiązań przeznaczonych do szaf rack 19”. Legrand oferuje dobrze sprawdzone zasilacze Daker DK, które dzięki długoletniej obecności na rynku są dobrze rozpoznawalne i chętnie wybierane przez klientów. Są to rozwiązania o zakresie mocy od 1 do 10 kVA, dostępne także w konfiguracji faz 3/1.
  Wszystkie nowe produkty objęte są gwarancją door-to-door oraz serwisowane są na terenie Polski. Legrand dzięki dynamicznemu rozwojowi oferty oraz rozbudowie sieci dystrybucji na terenie Polski staje się jednym z aktywniejszych polskich graczy na rynku zasilania gwarantowanego.

  Nowoczesne zasilacze jednofazowe Legrand Nowoczesne zasilacze jednofazowe Legrand


  Więcej informacji:
  http://ups.legrand.pl/
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Eltrox HurtonEltrox Hurton
 • Eltrox HurtonEltrox Hurton
 • #3
  And!
  Admin of Design group
  Wprawdzie chętnie poczytałbym o większych jednostkach 3f/3f oraz takich które mogą pracować na wspólną szynę, ale myślę że Legrand Keor znajduje swoje miejsce na rynku. To chyba debiut Legrand w obszarze UPS-ów ? Niedawno na elektroda.pl pojawił się nieco luźniejszy temat o trwałości akumulatorów: Różne awarie akumulatorów.

  Mam dwa pytania:
  -czy w UPS-ach Legrand stosowane są technologie które dbają o żywotność akumulatorów?
  -podwójna konwersja to wiele zalet ale też dodatkowe straty,
  czy w UPS-ach Legrand możliwe jest automatyczne wykorzystanie bypasu elektronicznego do pracy energooszczędnej gdy warunki zasilania są stabilne? (oczywiście zmniejsza to bezpieczeństwo odbiorów ale czasami takie rozwiązanie jest stosowane, co w połączeniu z ciągłą synchronizacją falownika i monitoringiem parametrów sieci daje kompromis między bezpieczeństwem a oszczędnościami).
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  gulson
  System Administrator
  15kVmaciej wrote:
  O ile znam rynek, to własnością Legranda jest tylko plastikowe pudełko z logo, to, co jest w środku, produkują fabryki zlokalizowane na terenach tzw rynków wschodzących, nie mające nic wspólnego z Legrandem.. :)

  Nie wiem jak to dokładnie jest, ale raczej nie wstawia się swojego logo i nie zaryzykują złej renomy na zasilacze, które będą niskiej jakości. Po drugie sprzedaż na terenie kraju UE wymaga spełnienia licznych warunków, zaoferowania rękojmi, gwarancji czy zwrotu a przede wszystkim serwisu i supportu. Czy usług posprzedażowych, pogwarancyjnych a także wsparcia przy realizacji zlecenia (doradztwa). Tego żadna firma z tzw. rynków wschodzących nie da a sam produkt dla przemysłu musi być bardzo wysokiej jakości, aby później nie latać do klienta i ciągle naprawiać.
 • #6
  And!
  Admin of Design group
  @15kVmaciej różnie to bywa czasami firmy celem nabycia kompetencji przejmują inne, które odnoszą sukcesy np. HP przejęcie 3PAR lub Dell przejęcie EMC, zwykle wychodzi to na dobre. Druga sprawa przyklejenie swojego logo to odpowiedzialność za ten produkt i firmowanie swojej marki, także warto mieć kontrolę nad tym co znajduje się w pudełku. Widzę że seria Keor to nie tylko VFI ale także "domowe" offline i lineinteractive to cała linia produktowa pod marką Legrand, najwyraźniej do tej pory wogóle przegapiłem fakt że Legrand posiada w ofercie UPS-y.

  Jeżeli jesteśmy już przy cechach użytkowych to mam jeszcze dwa pytania do kart SNMP w większych jednostkach:
  -czy karty SNMP wyposażone są w niewielką pamięć, która pozwala na odtworzenie przebiegu zdarzeń nawet gdy sieć na lokalizacji nie była dostępna?
  -czy karta SNMP zapisuje w logu zdarzeń awaryjne wyłączenie UPS poprzez podanie sygnału na EPO/REPO wraz z datą i godziną wystąpienia pobraną z wbudowanego RTC?
 • #7
  Akrzy74
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  15kVmaciej wrote:
  O ile znam rynek, to własnością Legranda jest tylko plastikowe pudełko z logo, to, co jest w środku, produkują fabryki zlokalizowane na terenach tzw rynków wschodzących, nie mające nic wspólnego z Legrandem..

  To, że jakaś fabryka zlokalizowana jest w "wątpliwym" kraju, wcale nie oznacza, że produkt jest zły. Najważniejsza jest kontrola jakości zgodna ze standardami których przestrzegamy i które cenimy. Takich marek jest kilka, i wciąż pozostaja marką sama w sobie, bo posiadają kontrolę jakości. Nie "China Eksport, a CE (Certyfikat Europejski).
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  And!
  Admin of Design group
  Skorzystam z okazji i zapytam co myślicie o UPS-ach VFI 3f/1f.
  O ile 3f/3f nie budzą moich wątpliwości i dodatkowo pozwalają na dość symetryczne obciążenie faz wejściowych to z 3f/1f mam zwykle dylemat.

  Z jednej strony upraszają się obwody odbiorów, ale jest pewien problem przy przejściu na bypas wewnętrzny (np. załączenie odbioru, który wywołał stan nieustalony i w celu ochrony falownika został załączony bypas elektroniczy). To samo dotyczy sytuacji gdy uruchamiamy zewnętrzny bypas (np. prace serwisowe, wymiana UPS itp).
  W takiej sytuacji z równomiernie obciążonych trzech faz, przechodzimy do stanu gdy wszystkie odbiory "wiszą" na jednej z faz wejściowych a reszta jest "pusta". Taki stan może być problematyczny nie tylko w przypadku zasilania z generatora prądotwórczego, ale np. pojawia się ryzyko zadziałania zabezpieczeń i przewymiarowania zamówionej mocy a także projektu instalacji.

  Inna sprawa gdy na obiekcie pracuje cała farma UPS 3f/1f i uruchomienie bypasu w jednym z nich w niewielkim stopniu wpływa na cały układ zasilania.

  Jak wypada w praktyce UPS 3f/1f pod względem eksploatacji, kosztów urządzenia, kosztów instalacji?
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  And!
  Admin of Design group
  @15kVmaciej eee tam ;) a poważnie mówiąc zauważyłem że bardzo cenne informacje można uzyskać właśnie od świadomych użytkowników i instalatorów, czasami wiele różnych informacji można złożyć w potrzebną całość i uniknąć pułapki przy projektowaniu/instalacji systemu. Bardzo pożyteczne są "wizje lokalne" w zaprzyjaźnionych firmach, które eksploatują określony system. Nie ukrywam że liczę też na wypowiedź specjalistów Legrand.
 • #12
  User removed account
  Level 1  
 • #13
  And!
  Admin of Design group
  15kVmaciej wrote:
  Quote:
  a poważnie mówiąc

  A gdzie żarty były?


  Tutaj: "eee tam ;)"

  Wiele szczegółów wynika z codziennych sytuacji na obiektach,
  np. pytanie o log uruchomienia EPO w karcie SNMP.
  Kiedyś miałem okazję korzystać z UPS który nie logował uruchomienia EPO a na lokalizacji wadliwa instalacja powodowała sporadyczne zadziałanie tego mechanizmu.
  W logu: nic, w miedzy czasie zwykle ktoś spróbował uruchomić urządzenie przed przyjazdem,
  efekt ciężko było ustalić co było powodem wyłączenia zasilania odbiorów, gdyby był dobry log (lub organizacja na obiekcie czyli nikt na własną rękę nie próbuje coś uruchamiać) diagnoza była szybsza...
 • #14
  Zachy975
  Level 5  
  Może i bym zaryzykował gdyby mój zasilacz już siadał, ale jeszcze chodzi.
 • #15
  jaroslawm48
  Level 5  
  Jak moj zasilacz już padnie, to chyba zaryzykuje.