Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z jakich głośników mogę zbudować głośnik do telefonu ?

Frydzioq 07 Kwi 2017 20:14 816 6
  • #1 07 Kwi 2017 20:14
    Frydzioq
    Poziom 3  

witam,
    chce sobie zrobić głośnik do telefonu bez wzmacniacza (najprostszy jaki się da) i moje pytanie brzmi czy jest jakieś ograniczenie mocy głośników, które chce zamontować ?

0 6
  • #3 07 Kwi 2017 20:56
    D214d3k
    Poziom 38  

Możesz podłączyć i 100 Watowe. Wzmacniacz telefonu jest przystosowany do wysokiej impedancji słuchawek i ma ułamek Wata , więc za dużo to nie zagra. Kup głośniki z USB i mini jackiem, podłącz do banku energii i po kłopocie.

0
  • #6 07 Kwi 2017 21:57
    Sławek 61
    Poziom 18  

Ciekawy ten gadżet coś w rodzaju nowoczesnego patefonu. Myślę, że można byłoby wyklepać np. z miedzianej blachy coś podobnego za 60E. :D

0
  • #7 25 Kwi 2017 07:48
    bizon1993
    Poziom 15  

Możesz wsadzić nawet kilomaxa w plecak i na miasto :D Tylko ze na wózku obok musiałbyś mieć np. wzmacniacz samochodowy i akumulator.
    Ja kiedyś rozebrałem głośniki od sony ericssona bodajże, były to MPS-70. Zrobiłem obudowe z gniazdami din 2 oraz wyprowadzeniem kabla do telefonu i mogłem podłączyć jakikolwiek głośnik byleby miał nie mniej niż 4om. Jeśli nie chcesz kupować gotowca to znajdź coś podobnego do tego co ja robiłem. Wyprowadz odpowiednie złącza i musi grać :)

Dodano po 1 [minuty]:

Na allegogo znajdziesz mps 70 za niecałe 20 PLN

Dodano po 4 [minuty]:

Lub:
    http://sklep.jabel.com.pl/produkt/94/11/Zesta...J-067N_Wzmacniacz_2W_-_zestaw_do_montazu.html

3-16v czyli się mieści.

Dodano po 2 [minuty]:

Przy zasilaniu 5v uzyskasz jakieś 0,63W przy 8om
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo