Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 kable na wtórnym transformatora

08 Kwi 2017 00:19 417 8
  • Warunkowo odblokowany
    Witam, jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie ;)

Posiadam trafo wymontowany z prostownika 12/24V.

4 Kable na pierwotnym + wypuszczone 2 kable i połączone ze sobą.

na wtórnym wychodzą 3 kable

między 3 a 1, 24V
    między 3 a 2, 12V
    między 2 a 1, 12V na których kablach zrobić mostek dla prostownika 12v ? Wybaczcie, tak to bywa na początku :)

Jeśli byłby ktoś wstanie mi to wyjaśnić łopatologicznie byłbym wdzięczny :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Czy obydwa uzwojenia są nawinięte tak samo grubym drutem? Jeśli tak to bez znaczenia czy użyjesz uzwojenia 2-1 czy 3-2.
  • Poziom 25  
    Te napięcia to pomierzone? bo jak pomierzone to nie naładujesz aku 12V, nap. z trafa 12V za niskie, 24V za wysokie i potrzebny by był regulator
  • Warunkowo odblokowany
    szymon122 napisał:
    Czy obydwa uzwojenia są nawinięte tak samo grubym drutem? Jeśli tak to bez znaczenia czy użyjesz uzwojenia 2-1 czy 3-2.

Za chwilkę odpiszę, muszę skoczyć do garażu zobaczyć :)

3301 napisał:
    Te napięcia to pomierzone? bo jak pomierzone to nie naładujesz aku 12V, nap. z trafa 12V za niskie, 24V za wysokie i potrzebny by był regulator

Napięcie pomierzone, pisałem 12/24 bo tak mi było wygodniej, sory, w rzeczywistości jest 15 / 27

// Na oko jest tak jak mówisz, tej samej grubości.

Jeszcze jedno pytanie, dawać coś za mostkiem oprócz amperomierza, czy już bezpośrednio pod akumulator ?
  • Poziom 25  
    To już lepiej, więc 1 rozw. mostek Graetza połączony do 1-2 lub 2-3, 2 rozw połowa mostka czyli 2 diody do 1-3 a drugi biegun z 2
  • Warunkowo odblokowany
    posiadam diody 10x 1N5408 (3A) z odzysku czyli mogę sobie wstawić na kablu 2 - 5 diod i na kablu 3 - 5 diod

i to co wyżej w edicie piisałem czy dawać coś za mostkiem oprócz amperomierza ? jakiś kondensator czy już do akumulatora jechać ?
  • Poziom 31  
    A jakbyś posiadał 9 diod to byś po 4 i pół wstawił?

Mostek składa się z 4 diod - Prostownik połówkowy z dwóch.
    Te diody mogą okazać się za słabe, kup lepiej gotowy mostek 50A który kosztuje 5zł.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    A skąd Ci się wzięły nr 5?
    Teraz już załapałem że chcesz wykorzystać 10 diód, włąściwie to możesz ale 8, po dwie równolegle
  • Warunkowo odblokowany
    3301 napisał:
    A skąd Ci się wzięły nr 5?

Na drugim i na trzecim po 5 diod, o to mi chodziło ;)

WędkarzStoLica napisał:
    A jakbyś posiadał 9 diod to byś po 4 i pół wstawił?

Dawno się tak nie uśmiałem hehe :D