Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 kombi 1.6 lpg - ABS ASR not functioning auto nie odpala

08 Apr 2017 08:29 2199 6
  • Level 7  
    Witam. Mam Peugeot? 307 1.6 benzyna. Mój problem polega na tym, że gdy jest mokro na dworze w aucie wyskakuje błąd ABS "ASR not functioning", po czym samochód traci moc, przerywa i gdy zgaśnie, nie chce odpalić. Restart komputera nie pomaga. Sprawdzone styki ABS przy kołach, są sprawne. Gdy na dworze zrobi się ciepł,o nagle auto zaczyna normalnie pracować.
  • Level 18  
    Diagnostyka komputerowa zrobiona ? To normalne, ze przy usterce elektrycznej któregoś np z czujników silnika wywala w/w komunikat. I nie musi być od związany z systemem ABS.
    Przyczyn w tym aucie moze być kilka min. Uszkodzona instalacja, zasniedziałe styki, egr, cewka, przewody, wtyczka czujnika pol. wału.
    Na sam początek trzeba podłaczyć tester i odczytać kody błędów.
  • Level 2  
    Wymień przewody zapłonowe

Moderated By ociz:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Level 36  
    kumaty laik wrote:
    Wymień przewody zapłonowe

W tym aucie nie ma przewodów WN.

krystian199729 wrote:
    Mój problem polega na tym, że gdy jest mokro na dworze w aucie wyskakuje błąd ABS "ASR not functioning", po czym samochód traci moc, przerywa i gdy zgaśnie, nie chce odpalić.

Oddaj auto polecanemu w okolicy specowi od grupy PSA
  • Level 16  
    Na styki przy kołach nie patrz, ale wypnij wtyczkę od pompy abs i sprawdź, czy tam jest czysto.
  • Level 18  
    AuKElMe wrote:
    Na styki przy kołach nie patrz, ale wypnij wtyczkę od pompy abs i sprawdź, czy tam jest czysto.

Na początek niech podłączy samochód pod komputer i odczyta kody błędów w sterowniku silnika... Starsza grupa aut koncernu psa sygnalizuje usterke silnika w/w komunikatem którą wiele ludzi mylnie interpretuje z błędem systemu abs/asr .
  • Level 7  
    Rozwiązaniem okazała się uszkodzona pompa paliwa oraz zabrudzone styki przy pompie ABS naprawa pompy to koszt 300zl z wymianą (pompa po jakimś czasie podawała zbyt małe cisnienie)