Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ukryc dysk,partycje w systemie windows Xp profesjonal???

25 Lip 2005 14:57 13379 13
  • Poziom 24  
    Witajcie
    Jak w systemie windows XP profesjonal ukryc dysk.....(chodzi mi o to by mlodszy brat nie grzebal na partycji z systemem).
    POZDRAWIAM
  • Poziom 20  
    Jesli masz np Program Partition Magic to możesz ustawic daną aprtycję na nieaktywną
  • Poziom 26  
    Tomex napisał:
    Jesli masz np Program Partition Magic to możesz ustawic daną aprtycję na nieaktywną

Niezbyt rozumiem poradę.
    W jaki sposób z nieaktywnej partycji wystartuje system?
  • Poziom 24  
    Ale bede mógł mieć na niej system ??? I czy nie idzie tego jakoś systemowo zrobić ??
  • Poziom 12  
    wg mnie "ukrys" partycji jako tako sie nie da! jesli dziecko jest dosc mlode to daj poprostu "nie pokazuj zawartosci tego folderu"!! i nie powinno skumac jak wejsc :) mozesz tez jakims programikiem dac zawartosc C: pod haslo ale czy komp ruszy to ja juz nie wiem!
  • Poziom 29  
    Do tego służą uprawnienia w systemie plików NTFS.
    Jeśli masz partycję systemową FAT, to nic wiele nie zdziałasz. Jeśli masz NTFS, to:
    - Otwórz Eksplorator Windows, wybierz menu Narzędzia -> Opcje folderów, na zakładce Zaawansowane wyłącz Użyj prostego udostępniania plików (zalecane); zatwierdź OK
    - Kliknij prawym przyciskiem na Dysk C, wybierz Właściwości; na zakładce Zabezpieczenia zaznacz konto swojego brata i zostaw mu tylko uprawnienia Odczyt;
    - Kliknij na Zaawansowane, zaznacz "Zamień wpisy uprawnienia na wszystkich obiektach podrzędnych na wpisy tutaj pokazane, stosowane do obiektów podrzędnych, Zastosuj te uprawnienia dla obiektów i/lub kontenerów znajdujących się wewnątrz tego kontenera" i daj OK

Jeśli nie masz partycji systemowej w NTFS-ie, a chcesz, żeby była, to:

Menu Start -> uruchom:
    convert c: /fs:ntfs

W oknie potwierdź "T" i zrestartuj komputer. Podczas restartu odbędzie się konwersja FAT na NTFS. Po tym wszystkim zastosuj w/w wskazówki.
  • Poziom 24  
    A czy idze jakoś przez rejestr ukryć partycje???? Słyszałem że tak tylko jak sie to robi.......metoda podana przez pana nie wypaliła.....
    POZDRAWIAM
  • Poziom 21  
    klosek87 napisał:
    metoda podana przez pana nie wypaliła.....

Którego pana i która metoda. może napisałbyś w końcu jaki system plików masz na dysku systemowym. Dostałeś trochę informacji i dalej nie wiadomo, z których korzystałeś, a z których nie.

Kolego lelekx nie można ograniczyć dostępu do partycji systemowej dla użytkowników bo system nie będzie działał na ich kontach. Poza tym jest to niewykonalne (Windows na to nie pozwoli) zwłaszcza dla katalogu systemowego. Pozostaje ukryć folder bez ograniczenia dostępu do niego, a brata ustawić jako użytkownika o prawach dostępu np. gościa lub użytkownika standardowego.
  • Poziom 24  
    No więc mam system plików NTFS.....chciałbym tylko ukryć jedną partycje......wiem ze tak można bo widziałem u znajomej.........metoda pana lelekx nie działa wcale....nie idzie tego zrealizować.
  • Spec od komputerów
    klosek87 komputer napisał - "nie idzie tego zrealizowac"? cos mi sie nie zdaje. Wiec z laski swojej wykaz troche wlasnej inicjatywy i pisz pelniejsze odpowiedzi na zadawane pytania.
    partycje mozesz ukryc w prosty sposob przez TweakUI, zakladka Moj komputer.
    Ale pomysl z ustawieniem praw dostepu jest najlepszy i IMO jedyny sluszny.
  • Poziom 29  
    Cytat:
    Kolego lelekx nie można ograniczyć dostępu do partycji systemowej dla użytkowników bo system nie będzie działał na ich kontach

Faktycznie, trzeba jedynie przywrócić uprawnienie do zapisu w folderze %USERPROFILE% i nie będzie żadnych problemów ani z bratem ani z logowaniem do systemu. Ale na pozostałą część dysku należy udostępnić wyłącznie prawo odczytu. Dodatkowo do katalogu "%USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Temporary internet files" dodałbym odmowę uruchamiania plików, z dziedziczeniem na podobiektach.
  • Poziom 17  
    Poszukaj sobie programiku Okienko mozna poukrywac dyski pozmieniac nazwy zablokowac dostep do panelu sterowania i wiele innych rzeczy
    ewentualnie mozesz tez poszukac TweakUiPowertoy tez ciekawy programik z duzymi mozliwosciami
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    DZiękuje za pomoc...problem rozwiązany