Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymuszenie zmiany hasła Windows 10 Home

08 Kwi 2017 11:35 18423 10
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam taki problem do rozwiązania:
    - potrzebuje żeby Windows 10 Home co np 10-20-30 Dni wymusił zmianę hasła logowania do systemu.
    Czy ktoś zna sposób na rozwiązanie tego bez wersji PRO?
    Dziękuję z góry za pomoc.
    Pozdrawiam :) .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Takie działanie będzie możliwe oczywiście jedynie na lokalnych kontach, nie na kontach Microsoft. Działa na Win 7 i Win 8, na Win 10 też powinno, również w wersjach Home.

Uruchom wiersz poleceń jako administrator.

Komenda net accounts wyświetli aktualne ustawienia.

Aby wymusić zmiany haseł na WSZYSTKICH kontach lokalnych: wmic UserAccount set PasswordExpires=True
    Aby wyłączyć wymuszanie zmiany haseł na WSZYSTKICH kontach lokalnych: wmic UserAccount set PasswordExpires=False
    Aby wymusić zmiany haseł na użytkowniku Bob: wmic UserAccount where Name='Bob' set PasswordExpires=True
    Aby wyłączyć wymuszanie na tym użytkowniku: wmic UserAccount where Name='Bob' set PasswordExpires=False

Domyślnie (co pokazuje pierwsza z komend) wymuszanie zmiany jest ustawione co 42 dni. Aby zmienić (dla wszystkich użytkowników) na 60 dni: net accounts /maxpwage:60
  • Poziom 11  
    A w przypadku gdybym zapomniał hasła jest możliwość odzyskania dostępu do tego konta (Reset hasła) ?
  • Poziom 11  
    W przypadku wymuszenia zmiany hasła (np co 30dni) tylko dla użytkownika BOB, a nie dla wszystkich użytkowników lokalnych będzie to możliwe?
    net accounts Bob/maxpwage:30

Jak wygląda z komendą do:
    - ilości zapamiętanych haseł (po wygaśnięciu) do konta ?
    - Minimalnej długości hasła ?
    - Rodzaju użytych znaków do utworzenia hasła - Litery małe/duże, cyfry, znaki specjalne ?

Dziękuję za pomoc.
    Czy jest jakiś problem, abyś wpisał takie polecenie i sprawdził? :)
  • Poziom 11  
    Masz racje głupio gadam ! :)

Jeszcze jak wygląda z komendą do:
    - ilości zapamiętanych haseł (po wygaśnięciu) do konta ?
    - Minimalnej długości hasła ?
    - Rodzaju użytych znaków do utworzenia hasła - Litery małe/duże, cyfry, znaki specjalne ?

Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 11  
    Więc zacząłem grzebać w systemie i wyświetla się coś takiego:
    Link
    I co w tym komunikacie nie jest zrozumiałe?
  • Poziom 11  
    Ok z tym już się zorientowałem w wersji Home nie ma tej opcji: lusrmgr.msc
    Rozwiązałem sobie to poprzez CMD - utworzenie konta i konfig co do haseł itd.
    Dziękuje.