Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sformatowany dysk Bitlocker odzysk partycji

08 Kwi 2017 15:07 846 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam dysk na którym był bitlocker. Nie miałem hasła do tego dysku, dlatego sformatowalem go i zacząłem odzyskiwać pliki. Jednakże okazało się że hasło jakoś udało mi się wydobyć.

Teraz pytanie. Czy jestem jakoś w stanie przywrocić całą partycje wraz z Bitlockerem po szybkim formacie ? Chciałbym po prostu wpisać hasło i w ten sposób odzyskać pliki.

Proszę o pomoc i konkretne odpowiedzi.
    Działałem na R-Studio
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Bez odszyfrowania nie powinieneś był być w stanie odzyskać czegokolwiek. Jaki był system plików na tej partycji? Bez wstępnego odszyfrowania nic nie zdziałasz.
  • Poziom 10  
    Witam,
    dzięki za odpisanie.
    rodzaj partycji to NTFS
    Proszę powedz mi jeśli możesz. Czy jest możliwe odzyskanie partycji Bitlocker ?
    Tak abym mógł wpisać hasło ?
    Na tą chwilę przewalam dysk M3 Bitlocker. Znalazł 4 partycje o takich samych pojemnosciach 29 gb. Powinna być 500 GB

Wracając do odzysku. Sprawa wygląda tak. Mam 2 dyski w raid-1, czyli to samo na 2 dyskach. Odłączyłem jeden z dysków w serwie i sformatowałem dysk z bitlockerem (na drugim zostawiłem) po czym chcialem odzyskac dane. Oczywiscie pliki są, ale po odzyskaniu i tak nie do odpalenia.

Drugi dysk po wpięciu okazało się, że został nadpisany kilkoma sekundami kopiowania z 1 sformatowanego dysku. Czyli zamiast być Bitlocker był sformatowany ntfs.

Pomożesz mi to jakoś ogarnąć? Mogę odalić TV lub jakiś inny software.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Odzyskanie partycji ( w całości ) będzie możliwe tylko wtedy, gdy zostanie ona prawidłowo odszyfrowana oraz zostanie prawidłowo zmodyfikowane $MFT partycji. Inaczej po odszyfrowaniu możesz odzyskiwać pliki.
  • Poziom 10  
    A w jaki sposób mogę ją prawidłowo odszyfrować skoro jest sformatowana ?