Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Overmax dualdriveII - Szybko traci napięcie, gaśnie.

MaX.J 08 Kwi 2017 16:02 678 7
  • #1 08 Kwi 2017 16:02
    MaX.J
    Poziom 8  

Witam,

trafił do mnie tablet Overmax DualDriveII. Klient powiedział, że na baterii w ogóle nie pracuje tzn bez zasilacza prawie od razu się wyłącza. Rozkręciłem, bateria spuchnięta. Wymieniłem na nową. Podładowałem naładowała się do 90% więcej nie szło (napięcie na baterii 4,20V). Problem w tym, że w oczach giną %. Włączony ekran powoduje dźwięk jakby gdzieś w środku trzęsła się cewka. Chwile pracuje i się wyłącza nie ważne, że bateria naładowana. Wyłącza się z lekkim trzaskiem. Wyświetlacz wyłączony nie zjada baterii prawie w ogóle.

Spotkał się ktoś z takim problemem?

0 7
  • #2 09 Kwi 2017 01:08
    gradek83
    Poziom 35  

Jakie napięcie masz na płycie głównej po odlutowaniu baterii ?
    Podpinałeś może zasilacz laboratoryjny zamiast baterii lub mierzyłeś multimetrem pobór prądu ?

0
  • #3 09 Kwi 2017 12:32
    MaX.J
    Poziom 8  

Po odłączeniu baterii i podłączeniu ładowarki 0V ( przy podłączonej baterii 4,2V)
    Po włączeniu pobiera 0,5 - 0,6A.
    Ładuje 0,4A ( na wyłączonym).
    Niestety nie mam zasilacza laboratoryjnego.

0
  • #4 09 Kwi 2017 12:53
    gradek83
    Poziom 35  

Jak bez baterii na pinach na płycie głównej pokazuje ci 0V przy podpiętej ładowarce to wychodzi na to że coś nie tak jest z układem ładowania. Możesz wrzucić zdjęcie płyty głównej ?
    Bez baterii na samym zasilaczu tablet działa ? Włącza się ?

0
  • #5 09 Kwi 2017 13:05
    MaX.J
    Poziom 8  

Na odłączonej baterii się nie włączył. Pokazuje informacje "Low Battery" i tyle.
    Poniżej zdjęcie płyty.
    Overmax dualdriveII - Szybko traci napięcie, gaśnie.

0
  • #6 09 Kwi 2017 13:13
    gradek83
    Poziom 35  

Te blaszki musisz pościągać nie powinny być lutowane wtedy dostaniesz się do podzespołów i ewentualnie łatwiej będzie cokolwiek zdiagnozować a przynajmniej dowiesz się jakie masz układy i czy jakiś się nie uszkodził albo nie nagrzewa zbytnio.

0
  • #7 09 Kwi 2017 13:15
    MaX.J
    Poziom 8  

Blaszki są przylutowane naokoło. Miałem nadzieję, że uda się naprawić bez ich ściągania.

0
  • #8 09 Kwi 2017 13:39
    gradek83
    Poziom 35  

Sprawdź dokładnie czy czasem nie są na zatrzaskach jeśli nie to łatwo nie będzie jak nie czujesz się na siłach to może jednak oddaj do serwisu.

0