Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia sportage czujnik paliwa - Full i rezerwa jednocześnie

marcmro 08 Kwi 2017 20:56 660 7
  • #1 08 Kwi 2017 20:56
    marcmro
    Poziom 6  

Witam
    Mam pytanie w swojej kii sportage z 2000r mam taki problem ze wskaznik pokazuje ok centymert ponad full i jednocześnie swieci sie rezerwa ogolnie nie reaguje na dotankowanie itp czy ma ktos jakis pomysl ?

0 7
  • #2 08 Kwi 2017 21:40
    drdrug
    Poziom 18  

Na początek odpiąć wtyczke z plywaka i zobaczyć czy wskazówka paliwa opadnie na sam dół. zdemontować kosz ze zbiornika i sprawdzić na zewnątrz pływak paliwa czy reaguje na ręczną zmiane wysokosci, w sensie czy jak ustawisz go na srodku i wlaczysz zaplon czy wskazówka również zmieni swoją obecną pozycje .

0
  • #3 09 Kwi 2017 17:25
    marcmro
    Poziom 6  

Ok dzieki sprawdze jak tylko pogoda mi na to pozwoli

0
  • #4 12 Kwi 2017 22:13
    marcmro
    Poziom 6  

Witam dzis odlaczylem tą wtyczkę i wskazówka opadla a po ponownym podłączeniu i wlaczeniu zaplanu znowu powędrowała do góry. Niestety śruby od calego kosza sa w takim stanie ze przykładając śrubokręt one sie obrabiaja. Ma ktoś jakiś pomysł jak tam się dostać?

0
  • #5 13 Kwi 2017 06:40
    piotrekwoj1
    Poziom 38  

To nie wina czujnika. Nie ma osobnego przewodu od rezerwy. Można zamiast czujnika wstawić potencjometr do symulacji. Czy cały czas pali się rezerwa?

0
  • #6 13 Kwi 2017 20:26
    marcmro
    Poziom 6  

Hmm potencjometr brzmi mi nie znajomo a rezerwa pali się cały czas

0
  • #7 13 Kwi 2017 20:56
    piotrekwoj1
    Poziom 38  

marcmro napisał:
    potencjometr brzmi mi nie znajomo

To taki "nastawny rezystor" działa na takiej samej zasadzie jak twój czujnik ilości paliwa, poczytaj w necie, a skoro rezerwa pali się cały czas to usterkę masz w liczniku.

0
  • #8 13 Kwi 2017 21:53
    marcmro
    Poziom 6  

Hmm ok dzieki za pomoc cos czuję że chyba z tym problemem będę musiał do jakiegoś mechanika jednak jechać

0