Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System win10 nie ładuje nawet trybu awaryjnego

szejker89 08 Kwi 2017 21:41 564 4
  • #1 08 Kwi 2017 21:41
    szejker89
    Poziom 14  

Witam. Zainstalowałem najnowszą aktualizację do Windows 10 Creators Update. System uruchamiał się bezproblemowo, tak więc wyczyściłem zbędne pliki programem Ccleaner. Po ponownym uruchomieniu system się ładował, a następnie ekran ładowania jakby zmienił rozdzielczość na gorszą (działo się tak zawsze po instalacjach programów), ale teraz na tym koniec. Słychać dźwięk załadowanego systemu, pokazuje się kursor, a ekran ładowania wisi tak nawet pół godziny. Automatyczna naprawa wyświetla tylko komunikat, że system nie został poprawie uruchomiony. Tryb awaryjny również nie zadziała, albo całkowicie zgaśnie ekran, albo wisi ekran ładowania ale bez obracającego się kółeczka . Przywrócić systemu do wcześniejszego punktu nie mogę, ponieważ zostały usunięte, przywrócić do wcześniejszej wersji też nie można, nawet nie mogę zresetować ustawienia do stanu początkowego, po prostu "wystąpił problem".
    Najszybciej zainstalowałbym system na nowo, ale nie posiadam instalki, jest to aktualizacja z windows 7. Bez uruchomienia systemu nie pobiorę go programem media creation tool. Co jeszcze mogę wykombinować? Działa tylko wiersz polecenia.

0 4
  • #2 08 Kwi 2017 22:12
    bagart
    Poziom 12  

Zainstaluj 7 i pobierz media creation, a później 10.

0
  • #3 09 Kwi 2017 04:08
    szejker89
    Poziom 14  

A skąd wziąć potem klucz do win10? Ja zrozumiałem, że jak już nie można przejść z 7 na 10, to jeśli nie pobiorę obrazu systemu tym programem pod win10 to przepadło.

0
  • #4 09 Kwi 2017 13:25
    bagart
    Poziom 12  

U mnie przyjął klucz od 7. Win 10 zarejestrowany po aktualizacji z 7. Stawiałem system po wymianie dysku i wpisałem klucz od 7.
    A może pomoże samo "napraw" po uruchomieniu z płyty?

0
  • #5 24 Kwi 2017 13:28
    szejker89
    Poziom 14  

Niestety problemu nie rozwiązano. Okazuje się, że dopiero wersja CCleaner 5.29 obsługuje aktualizację Creators update, a ja skorzystałem z najnowszego wtedy 5.28. Ten program musiał zniszczyć jakieś pliki systemowe.

0