Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zasilanie i głośniki do tego wzmacniacza.

08 Kwi 2017 22:37 444 1
  • Poziom 3  
    Witam
    Chcę zrobić niewielki głośnik przenośny z trzema głośnikami (2 stereo + subwoofer). Chcę do tego użyć wzmacniacza 2.1 TDA7377 (To tylko przykład, przydałby mi się jakiś z minijack zamiast rca, bluetooth najwyżej kiedyś się dolutuje, jeśli ktoś zna jakiś 2.1 z minijack lub wbudowanym bluetooth to prosiłbym o podanie nazwy)
    Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Wzmacniacz wymaga zasilania 12V i conajmniej 2A, a ja zamierzam go zasilać z akumulatorków 18650, dam radę jakąś przetwornicą lub ułożeniem szeregowym uzyskać taki prąd?

Rekomendowana moc głośnika niskotonowego to 40W,
    a moc wyjściowa kanału lewy prawy to 10W + 10W i rekomendowana moc kolumn głośnikowych to 20W (chodzi o pojedynczy głośnik czy zsumowana moc obu głośników?)
    Mógłby ktoś polecić jakieś tanie w/w głośniki? (Najlepiej jak najtańsze, jeśli mam wydać 100zł na jeden to wolę kupić gotowy głośnik) Jaki typ głośników jest najlepszy jako zwykłe do muzyki? Średniotonowe, szerokopasmowe, jakieś inne?

Jakiego typu przewodów powinienem użyć do podłączenia głośników? Zwykłe, takie jak do baterii się nadadzą?

Ma sens w ogóle montowanie subwoofera do głośnika przenośnego? Same głośniki stereo wystarczą? Kocham bas i chciałbym mieć jak najlepszy (Wiem że w tanich głośnikach tego nie doświadczę, dlatego chcę osobny subwoofer.)

Głośniki będą montowane do obudowy z trójnika PCV, więc rozmiar głośnika może być od 10cm do 20cm, tak jak rury 100-200. Ewentualnie subwoofer 20cm a głośniki boczne 10cm.
  • Poziom 33  
    No pewnie, że to zasilisz takim akumulatorkiem. Na pełnej mocy pogra 10 minut, drugie 10 minut popierdzi.