Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalowanie systemu Windows *sterowniki?*

09 Kwi 2017 10:12 921 8
 • Poziom 5  
  Witam instaluje Windowsa 7 z USB i wyskoczyło mi okno "wybierz sterownik ,który chcesz zainstalować". Czy jest ktoś w stanie mi pomoc?
 • Poziom 43  
  Co to za komputer?

  W jaki sposób przygotowany pendrive?

  Rozumiem, że dysk nie jest widziany spod instalatora?
 • Moderator - Komputery Serwis
  Kirolczi napisał:
  rafatus

  Tego jeszcze nie używałem... :)

  Windows 7 nie obsługuje USB na chipsecie H110. Musisz zmodyfikować instalator i dodać w nim obsługę USB, albo instalować z DVD (najlepiej posiadając mysz/klawiaturę na PS/2, chyba że BIOS potrafi emulować właściwe wersje urządzeń wskazujących USB w instalatorze Windows 7, niektóre płyty taką funkcję mają).

  Co do modyfikacji instalatora - kilka firm zrobiło takie narzędzia, można spróbować:
  Od Asusa: instrukcja: https://www.asus.com/us/support/FAQ/1015837/ - pobieranie narzędzia: https://www.asus.com/support/Download/3/480/0/60/30/ (obsługuje tylko system Windows 7 x64)
  Od Asrocka: instrukcja+narzędzie: http://www.asrock.com/microsite/win7install/ (płyta to "100 series" i opcja 3 - instalacja z USB).
  Od Intela: https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility (to narzędzie musi być uruchamiane na nowszym systemie - Win8.1 lub Win10, aby wykonać zmodyfikowaną instalację Win 7).

  Instalacje modyfikowane tymi narzędziami powinny działać również na płytach innych producentów, a więc np na Twojej MSI.
 • Poziom 5  
  dt1 napisał:
  Od Asusa: instrukcja: https://www.asus.com/us/support/FAQ/1015837/ - pobieranie narzędzia: https://www.asus.com/support/Download/3/480/0/60/30/ (obsługuje tylko system Windows 7 x64)
  <- użyłem tej opcji jednak przy instalacji ze starego pc zauważyłem że program instaluje "ADDING DRIVERS to IMAGE" będą to sterowniki do płyty głównej z nowego pc'ta czy z tego z którego robiłem całą operacje?
 • Poziom 5  
  Spróbowałem opcji od Asrocka i cały czas ten sam problem :/
 • Poziom 39  
  Użyj sterowników Asusa i postępuj wg. instrukcji zamieszczonej w poniższym linku.
  Plik sterowników w formacie zip rozpakuj na nowym pendrivie o pojemności min. 8 GB i włóż go do gniazda USB komputera, a następnie postępuj wg. metody nr. 1 (Method 1: Using SATA ODD & USB devices) niniejszej instrukcji.
  https://www.asus.com/us/support/FAQ/1015837/