Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung np-R20 - Samsung R20 aktualizacja Bios Bez Baterii

09 Kwi 2017 11:08 981 6
  • Poziom 4  
    Witam chcę zaktualizowac Bios w swoim laptopie lecz mam taki problem taki że po uruchomieniu aplikacji pobranej ze strony producenta wyskakuje błąd że bateria musi byc naładowana minimum do 30% a moja bateria niestety już nic nie trzyma Jest jakiś sposób na aktualizację Biosu bez tej baterii ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 43  
    Przy zasilaniu z sieci problem występuje?
    Rozumiem, że flashujesz z pod windowsa za pomocą pliku EXE?
    To może być problemem. Flashowanie najbezpieczniej wykonać przez DOS.
    Napisz jeszcze jaki jest powód flashowania.
    Rozwiązaniem może być kalibracja lub modyfikacja baterii.
    W skrajnym przypadku trzeba by wyjąć kość BIOS i przeprogramować w zewnętrznym programatorze, tylko napisz w jakim celu flashujesz?

Dodano po 3 [minuty]:

Opisz dokładnie co robisz i w jakim celu. Zobacz temat:
    http://forum.notebookreview.com/threads/samsung-bios-update-problems.698094/
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 4  
    Dokładnie flashuje z poziomu windows z oryginalnego pliku EXE
    powód jest taki iż w laptopie chcę wymienic procesor gdyż core 2 t2250 nie daje sobie już rady z dzisiejszymi czasami a drugi powód jest taki iż mam jedną z pierwszych wersji bios która max obsługuje 2gb ram a chcę wsadzic jeszcze jedną kostkę 2gb :)
  • Poziom 43  
    Jeśli całkowicie wyjmiesz baterię, da się tylko na zasilaniu sieciowym zaflashować?
  • Poziom 4  
    niestety nie :(
  • Poziom 43  
    Uruchom na zasilaniu z sieci omawiany plik EXE z lini komend CMD z przełącznikiem (po 1 spacji):
    Code:
     /forceit
  • Poziom 4  
    próbowałem tego polecenia przed napisaniem tego posta niestety nic to nie dało ale za to udało mi się dokonac update zrobiłem to tak : podczas pracy laptopa wsadziłem baterię i na szczęście system "zgłupiał" i pokazał ze bateria jest naładowana w 100% po uruchomieniu aplikacji również nie było już problemu także temat do zamknięcia dziękuję za poświęcony czas :)