Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-839RDS - komunikat Power OFF.

plaku1 09 Kwi 2017 14:37 528 15
  • #1 09 Kwi 2017 14:37
    plaku1
    Poziom 9  

Wzmacniacz grał i w pewnym momencie przestał. Pojawił się komunikat Power OFF i umarł. Po odłączeniu przedwzmacniacza nic się nie zmienia. Końcówki mocy wymienione i nadal ta sama sytuacja. Proszę o pomoc. Dziękuję.

0 15
  • #2 09 Kwi 2017 14:46
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Czyli coś było uszkodzone bo nawet nie potrafisz zrozumiale napisać?

0
  • #3 10 Kwi 2017 10:24
    plaku1
    Poziom 9  

Jestem amatorem elektroniki więc zadaje pytanie o pomoc co moglo sie stac lub odczego zacząć sprawdzanie lub jakie elementy wymienic z innych forów dowiedzialem się że problem jest ze sterowaniem procesora i dalej jestem zielony proszę o wyrozumiałość w tym temacie dziekuje

0
  • #4 10 Kwi 2017 14:31
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Primo, w języku polskim używamy znaków przestankowych!
    Przeczytaj swój pierwszy post i zastanów się czego dotyczy moje pytanie(post #2) :)

0
  • #5 10 Kwi 2017 16:56
    plaku1
    Poziom 9  

Amplituner kupiłem uszkodzony z takim komunikatem , po czym oddałem do naprawy koszt naprawy 250 zł , Pan który naprawiał powiedział że były uszkodzone końcówki mocy , tym razem również zaniosłem sprzęt do tego samego majstra , po tygodniu z twierdził że końce mocy padły wymieniłem je sam lecz komunikat power off nadal jest

0
  • #6 10 Kwi 2017 17:37
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Czas zajrzeć do SM i poczytać coś o protekcji... kasowaniu błędów przeciążenia itp.

0
  • #7 11 Kwi 2017 13:21
    plaku1
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedz lecz zawiele mi no nie mówi

Dodano po 16 [godziny] 52 [minuty]:

P o nownie wylutowalem i sprawdzilem tranzystory irf 9540 i irf540 dwa.byly uszkodzone ,jaki może byc powód uszkadzania sie

0
  • #8 12 Kwi 2017 13:43
    plaku1
    Poziom 9  

Po wymianie irf 3 kompletów i podlonczeniu zasilania kabeleka czerwono , szaro niebieskiego popalilem tranzystory prad miedzy niebieskim a czerwonym 100v niebieskim a szarym 51v czerwonym a szarym 51 v moje pytanie nie jest to zbyt wysoki prad prosze o pomoc dziękuje

0
  • #9 12 Kwi 2017 15:56
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Przekaż sprzęt do naprawy do serwisu i nie poruszaj tematów elektroniki nie mając pojęcia czym się różni prąd od napięcia ...

0
  • #10 12 Kwi 2017 16:30
    plaku1
    Poziom 9  

Fajnie że kolejny raz uzyskałem odpowiedz , cały czas jakiś problem to lepiej nie odpowiadaj na poje posty , ja powyżej napisałem jestem amatorem i szukam odpowiedzi a nie na mądrowanie się , jeżeli jesteś tak dobry w temacie to uzasadnij a nie mądruj się Dziękuje

0
  • #11 12 Kwi 2017 18:22
    Armin6
    Poziom 11  

Prąd wyrażany jest w amperach (A) mierzymy go amperomierzem wpinając się szeregowo, to co zmierzyłeś to napięcie-volty (V) zmierzone woltomierzem, którego wpiąłeś równolegle. Zacznij od pobrania instrukcji serwisowej i dokładnej jej przeczytaniu (jest dostępna na internecie), dodatkowo przypomnij sobie podstawy napraw sprzętu elektronicznego

0
  • #12 12 Kwi 2017 18:38
    miecho18
    Spec od komputerów

Trzeba oddać sprzęt do serwisu. Podstaw elektroniki czy miernictwa nikt tu Kolegi uczył nie będzie. Od tego są książki/szkoły.

0
  • #13 12 Kwi 2017 21:36
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Armin6 napisał:
    Prąd wyrażany jest w amperach (A) mierzymy go amperomierzem wpinając się szeregowo, to co zmierzyłeś to napięcie-volty (V) zmierzone woltomierzem, którego wpiąłeś równolegle. Zacznij od pobrania instrukcji serwisowej i dokładnej jej przeczytaniu (jest dostępna na internecie), dodatkowo przypomnij sobie podstawy napraw sprzętu elektronicznego

Kolega niech jeszcze zauważy że Autor tematu nie wie czym jest ta dziedzina za którą się próbuje zabrać zatem żadna instrukcja oraz podstawy nic nie dadzą.
    Pewne kwestie autorom tematu trzeba szybko wyjaśnić , szkoda sprzętu na zniszczenie i naszego czasu...

0
  • #14 12 Kwi 2017 22:43
    plaku1
    Poziom 9  

Dziękuję za wyczerpujace odpowiedzi w tym temacie rozumiem ze.nie znasz rozwiazania wiec czepiasz sie wszyskiego najlepiej bedzie jak przestaniesz sie interesowac tematet dziękuję

0
  • #15 13 Kwi 2017 01:07
    niewolno2
    Poziom 39  

Kolego plaku1 coś taki w gorącej wodzie kąpany. Oczekujesz gotowca w temacie naprawy a kto ma sprzęt przed sobą? Wiele przydatnych informacji koledzy już podali, teraz czas na Ciebie. Skoro sprzęt był już w naprawie i ponownie się uszkodził to go reklamuj jeżeli tylko czas na to pozwala. Naprawa takiego sprzętu to nie bułka z masłem należy posiadać stosowną wiedzie bo bez tego wyślesz sprzęt do "Krainy wiecznych wzmacniaczy" ;).

0
  • #16 13 Kwi 2017 13:30
    plaku1
    Poziom 9  

Wymienilem dwa.mostki prostownicze i tranzystor na plycie zasilania komunikat power off zniknął, wymienilem również trzy pary tranzystorów irf , dwie pary oki lecz trzecia się grzeje , jutro dalsza czesc naprawy serdecznie dziękuje za.wrozumialosc

0