Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pioneer VSX-AX3-K - często głośno szumi

09 Kwi 2017 20:15 429 1
 • Poziom 6  
  Mam problem z Amplitunerem Pioneer VSX-AX3-K, posiada usterkę która objawia się tym, że po włączeniu po ok. 3-4 godzinach cichego grania, nagle pojawił się bardzo głośny szum w kolumnach i w tym szumie ledwo słyszalny dźwięk, coś jak bardzo głośno puszczone niedostrojone radio.
  Najgorsze, że nawet jak muzyka leci bardzo cicho i nagle jak walnie szumami to potrafi postawić na nogi. Wystarczy chociaż na 1 sekundę zmienić źródło sygnału w amplitunerze i z powrotem gra normalnie, ale skoki dźwięku powtarzają się już co kilka minut, czasami potrafi kilkanaście minut pograć. Szum pojawia się nawet na źródłach do którym nie jest podłączony CD czy dekoder.
  Nie wiem czy usterka powstała od upadku paczki przez firmę kurierską. Został wgięty lekko przedni lewy dolny narożnik, przy dużym pokrętle wyboru źródła dźwięku.
  Może ktoś potrafi poradzić czy da się to naprawić, czy już tylko na złom?

  Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 2  
  Miałem taki objaw w tym amplitunerze, rozkręciłem go i w środku było dużo kurzu. Wydmuchałem co się dało, wyczyściłem płytę i elementy na niej pędzelkiem i odkurzaczem, pomogło. Mój od tego szumu spalił kolumnę centralną w której zrobił zwarcie i jednocześnie spalił końcówkę mocy centralnej kolumny. Tak więc problem może sprawić dużo kłopotu. Dodam jeszcze, że mi tak robił na wejściach optycznych. Dla niewtajemniczonych dodam, że kurz jest elektrostatyczny i wywołuje niekontrolowany przepływ prądu między ścieżkami.