Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subwoofer do fotela Music Rocker

mati720 09 Kwi 2017 21:08 606 0
    mati720
    Poziom 3  
    Cześć.
    Mam fotel z głośnikami Music Rocker, subwoofer jest już trochę styrany. A to jakieś dziecko podejdzie i uderzy ręką w ciekawy pukający element na tyle, to ktoś za głośno puści muzykę i nie przykręci basu, trzeszczy i pierdzi aż uszy bolą. Przewody doprowadzające prąd od środka są ponadrywane, jeden był lutowany, siedzi na kilku drucikach. Jednym słowem, tragedia. Nie da się go naprawić, muszę kupić nowy.

Próbowałem z niego odczytać parametry aby wiedzieć jaki kupić, no ale niestety nie wiedzieć czemu moc jest zamazana markerem, próbowałem to zmazać ale zeszło z całym napisem. Jedyne co odczytałem to 8Ω.

W internecie znalazłem specyfikację fotela, podobno jest w nim wzmacniacz wzmacniacz 2.1 (15 W). Ale ja widziałem tam 2 wzmacniacze (Przynajmniej przy subwooferze był osobny). Średnicę zmierzyłem sam, jest to około 12cm. (Wiem, że to mało jak na subwoofer ale fotel jest świetnie skonstruowany, cały z drewna i ma Bass Reflex)

Jaki najmocniejszy głośnik mogę tam wpakować tak aby go ten wzmacniacz uciągnął?

Co jeśli okaże się, że mam inny wzmacniacz i kupię za mocny lub za słaby głośnik? Uszkodzi się trwale czy będzie działał gorzej niż obecny?

Dodaje link do archiwum allegro z takim samym fotelem:
    http://archiwum.allegro.pl/oferta/fotel-muzyc...ic-rocker-pufa-multimedialny-i6027093179.html