Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever Tab I71 - Uciążliwa instalacja Androida.

09 Kwi 2017 23:35 1464 5
  • Poziom 5  
    Witam :).
    Posiadam przestarzałego grata GoClever Tab I71. Chciałem zainstalować Androida nowszego nie oficjalnego.
    Problem w tym, że tablet nie posiada Recovery Menu oraz ma dość nie typowe złącze do którego nie mam kabla.
    Mógłbym zainstalować z karty pamięci nowsze Recovery i Androida lecz jak wspominałem u góry nie mam możliwości tego zrobić i do tego, żeby było śmieszniej w internetach nie ma sterowników do kompa pod tego GoClever'a.

I jak byście pomogli mi szukać androida 4.0 na ten szmelc to było by fajnie. Ja nic nie znalazłem.

Pomóżcie proszę.
  • Poziom 21  
    Dziwi Cie to, że nie ma sterowników?? Nie dość, że tablet jest mało popularnym budżetowiec z czasów A73. To podobnie do A73 (którego sam jestem posiadaczem) jest to raczej na dzisiejsze czasy słaba obliczeniowo konstrukcja. Po co Ci ten nowszy android na tym ?? Więcej zabawy, aniżeli pożytku z tego wyniesiesz. Aplikacje nie działają pod starym ?? Pewnie na nowym też będą słabo działały.
    A73 miał przycisk w gnieździe Jack do wgrywania softu.
  • Poziom 5  
    W sumie to wcale mnie to nie dziwi. O tym, że był/jest mało popularny to nie wiedziałem, bo mało przeglądałem w necie info o nim, a prawie wcale.

To może tak, pomińmy Android'a 4.0. Chce zainstalować Recovery Menu i Andro 2.3 czy tam, który wyszedł najnowszy oficjalny.
    O nic więcej nie proszę.
    Jeśli uda się wgrać ta starego Androida to będę wdzięczny. Najwyżej będzie tylko do internetu, filmów i muzyki.

Jakiś pomysł jak to wgrać?
  • Poziom 5  
    Użyłem HDDRawCopy montując na Karcie Wewnętrznej plik http://www.mediafire.com/file/zydc3yti2wooofj...Firmware_10JAN2012-%5BTechKnowForum.net%5D.7z
    Po prawidłowym zamontowaniu obrazu na karcie powinny być typowo Androidowe foldery i disk1, disk2, disk3...
    Włożyłem kartę i odpaliłem tableta. No i się włączył :). W ten sposób przywróciłem Andro 2.3.3.
    Okazało się też, że nie działa dotyk :(.
    Dzięki za wszelką pomoc :).
  • Poziom 21  
    Upewnij się jeszcze ze z gniazdem USB wszystko ok i spróbuj podłączyć zewnętrzną myszkę, kiedyś miałem sytuacje w których dotyk się psuł programowo.
  • Poziom 5  
    Tylko, że nic to nie da.
    Musiałbym zainstalować starsze oryginalne oprogramowanie, żeby się upewnić czy to nie kwestia nowszego androida uniemożliwia korzystania z dotyku.