Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Fiskalna przez RDP ( LAN )

10 Kwi 2017 12:25 1620 4
  • Poziom 19  
    Witajcie.

Borykam się z problemem, a mianowicie. mam 10 stanowisk z drukarką fiskalną Emar Printo 57 podłączaną przez USB-RS232 ( podłączana jest przez usb, ale w systemie widoczna jako com)
    Problem polega na tym że oprogramowanie działa przez terminale RDP windows i połączenia VPN L2L, jest poważny problem z drukowaniem paragonów. na chwilę obecną rozwiązane jest to tak że komputery, które maja drukarki fiskalne maja lokalnie zainstalowane oprogramowanie i do bazy łączą się zdalnie ( nie przez RDP) Ale chodzi to jak kupa, aplikacja nie wspiera takiego rodzaju połączenia.

Potrzebuję jakiegoś sprawdzonego rozwiązania do używania drukarek fiskalnych przez RDP. Próbowałem już wbudowanego rozwiązania w klienta RDP ( mstsc) niestety nie działa to.
    Może ktoś się spotkał z takim problemem i udało mu się go rozwiązać?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 19  
    Przyznaję się bez bicia, że takie rozwiązanie robię pierwszy raz w życiu, teoretycznie wiem że powinno to działać, nie do końca mogę ogarnąć jak ustawić ten redirect port w aplikacji.

Chodzi o to że nie wiem jaki numer portu ma ten wirtualny port po podłączeniu albo gdzie to znaleźć, bo tam gdzie mam wbudowane w mobo porty com nie pojawia się żaden wirtualny. Może trzeba go jeszcze jakoś dodać, tylko jak i po której tronie?

W czasie ustanawiania połączenia mam zaznaczone com redirect. w serwerze też jest to włączone ( windows server 2012R2 )
  • Poziom 17  
    Przez RDP jest przekierowanie portów com jak ustawisz sobie to przy opcjach ikony od RDP to ci zadziała troszkę wolno ale działa lepiej niż po vpn
  • Poziom 19  
    Dzięki za odpowiedź, temat już odrobinę nie aktualny, zostało zastosowane rozwiązanie napisane przez producenta oprogramowania, bazujące na aplikacji cklient server i puszczającej com po tcp/ip.