Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW X5 e53 - Świecą się kontrolki: ABS, DSC, HAMULEC RĘCZNY +nie działa PRĘDKOŚĆ

10 Kwi 2017 19:28 5121 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    od jakiegoś czasu zmagam się z problemem w BMW x5, 2003r. Na początku musiałem wymienić cały licznik w aucie. Elektryk zaprogramował i wszystko działało dobrze. Następnie zmieniłem stary Akumulator na nowy, no i wtedy zaczęły się problemy....
    Zapaliły się kontrolki ABS, DSC, HAMULEC RĘCZNY oraz nie działa PRĘDKOŚCIOMIERZ podczas jazdy, nie liczy również przejechanych kilometrów i zużycia paliwa..... Po podpięciu do kompa, pokazuje brak komunikacji abs...
    Wszyscy poradzili, żebym sprawdził sterownik ABS, bo w tych njczęsciej to on własnie modelach pada. Dzisiaj został sprawdzony na stole naprawczym, wsyztsko działa poprawnie i elektryk stwierdził, że on napewno nie jest problemem...
    Czy może ktoś coś doradzi i miał podobny problem?
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Jestem zielony w tych sprawach, myślałem że kodowanie tylko w nowszych modelach...
    Czy możesz powiedzieć jak to się wykonuje? Czy trzeba jechać do serwisu BMW czy można to jakoś samemu zaprogramować?
  • Poziom 2  
    Dzięki za informację, dzisiaj bedę u elektryka, podłączy ponwonie pod kompa i spróbuje to zakodować.
    P.S.
    Kilka dni temu był podłączany również pod kompa, mam taki wydruk ...
    Ktoś pomoże?
    BMW X5 e53 - Świecą się kontrolki: ABS, DSC, HAMULEC RĘCZNY +nie działa PRĘDKOŚĆ
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zupełnie nie wiem po co sam grzebiesz. Przecież tu wszystko jest jasne. Albo brak zasilania ABS, albo brak komunikacji, czyli usterka wiązki. Oscyloskop prawdę powie. Zacznij od zasilania.
  • Poziom 2  
    Kolego Pawel wawa,
    ja nie grzebę, to są wydruki i informacje od moich mechaników (buło już dwóch) którzy bawią się już w tym aucie tydzień czasu,
    i nie potrafią znaleźć przyczyny... Dzisiaj jadę na kolejnego, zobaczymy co poradzi....
    Ja po prosu szukam pomocy, skoro nikt z eletryków p2p nie potrafi mi pomóc, to szukałem pomocy tutaj na forum,
    no byćmoże któryś z Użytkowników miał juz podobny problem..... tyle Szanowny Panie Admin.
    Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:
    WIĘCEJ:
    A więc dzisiaj wrócił do mnie z testów sterownik abs. Majster powiedział że jest w 100% sprawny i to nie on jest przyczyną problemu.Zanim miałem wyjechać do elektryka i podjąc go pod kompa, musiałem go ponownie podłączyć do auta. Wsyztsko przeczyściłem przed podłączeniem, no i... stał się cud! Kontrolki zgasły! wysatrczyło zatem chyba przeczyścić tylko styki sterownika oraz wtyczkę.... Nie wiem na jak długo to pomoże, ale narazie działa....
    Natomiast pojawił sie nieco inny problem. Pod samochodem, bardziej z tylnej strony auta, pojawiło się
    ciągłe buczenie, typu bbbbbbbbbbbbbbbbbbb, nie jest az tak głośnie ale uciążliwe.... Tylko co to może być?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wierzę, że prawdziwy elektryk samochodowy nie potrafi zdiagnozować, co jest przyczyną braku komunikacji z modułem ABS. Powiedziałem Tobie co sprawdzić, więc raczej należało podziękować za naprowadzenie.

Dodano po 4 [minuty]:

mishello20 napisał:
    Natomiast pojawił sie nieco inny problem. Pod samochodem, bardziej z tylnej strony auta, pojawiło się
    ciągłe buczenie, typu bbbbbbbbbbbbbbbbbbb, nie jest az tak głośnie ale uciążliwe.... Tylko co to może być?
    Odepnij sterownik i zobacz czy buczenie zniknie. Prawdopodobnie jednak mam nieco racji i ruszanie wiązką powoduje naprawę jednych, a pojawienie się innych usterek.