Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rs485 falownik Siemens

25 Lip 2005 18:40 2998 6
  • Poziom 14  
    Czy ktoś próbował komunikacji z falownikiem Siemens 440 lub innym Np. 430, poprzez piny 29, 30 (pokładowy RS 485)?•Wykorzystując programy: STARTER lub DriveMonitor. Chodzi mi o komunikację z komputerem, rs232 na 485 i do falownika (zewnętrzny konwerter 232/485). Pomijam połączenie poprzez fabryczny panelik i kabelek oraz rs485 wbudowany do komputera.
  • SterControl
  • Poziom 14  
    Robiłem kiedyś sterowanie falownikiem Apatora przez rs485 i sam pisałem aplikacje w Visual Basic. Z kompa było można sterować trzema wentylatorami (trzy falowniki połączone w sieć po rs485) Myślę że z Siemensem można też to zrobić równie łatwo o ile w dtr-ce masz podane ramki danych.
    Nie wiem czy takie rozwiązanie Cię zainteresuje ale jak coś to mogę pomóc
  • SterControl
  • Poziom 14  
    Siemensa tez można sterować poprzez, rs485. Ale minie interesuje nawiązanie komunikacji z tymi dwoma programami (Starter, DriveMonitor). Wiem,że poprzez fabryczny panel do komunikacji z PC niema podobno problemu, ale poprzez zaciski 29-30 ja mam z tym problem.
  • Poziom 12  
    Napisz co wywalczyłeś?Ja obecnie bawię się teraz właśnie Siemensem MM 440 i miałem zamiar wykorzystać te porty do sterowania z kompa silnikiem.Ewentualnie czy się da?Mam konwerter rs232-rs485 ale nie orginał.
  • Poziom 12  
    Muszę jednak zainwestować w org. podłączenie zamiast panela AOP.A to dlatego że mój konwerterek nie komunikuje sie z falownikiem.Dorej marki konwerter nic nie gubiący powinien działać.
  • Poziom 16  
    Slawox napisał:
    Siemensa tez można sterować poprzez, rs485. Ale minie interesuje nawiązanie komunikacji z tymi dwoma programami (Starter, DriveMonitor). Wiem,że poprzez fabryczny panel do komunikacji z PC niema podobno problemu, ale poprzez zaciski 29-30 ja mam z tym problem.

No fakt, przez fabryczny panel nie ma żadnego problemu z komunikacją:) Jeśli chcesz się komunikować przez zaciski, to też nie ma z tym problemu:) Napisz co dokładnie Ci nie działa, a coś na pewno poradzimy :D
  • Poziom 14  
    kiedyś podłaczałem się do falownika MM440 2,2kW poprzez konwerter RS232/RS485 typu ADA-M1040
    w programie DriveMonitor nie miałem żadnego problemu z nawiązmien komunikacji, obecnie używam STARTER'a

mozesz mieć nastepujące problemy:
    - źle ustawione parametry komunikacji w programie, sprawdz na wszystkich możliwych prędkościach transmisji, falownik jeśli nie jest fabrycznie nowy może mięć zmienione parametry komunikacji P2010,P2011
    - zły konwerter, albo źle podłaczony - sprawdź na innm urzadzeniu
    - uszkodzony port w falowniku