Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 1.4 - zła praca hamulców przy dohamowaniu

10 Kwi 2017 20:59 393 8
  • Poziom 3  
    Witam!
    Otóż mam taki problem w mojej astrze, że przy dohamowaniu tak już przy ~30km/h jest coś jakby się od razu włączał abs(?), szarpie pedałem i coś jakby strzelało w okolicach pompy. Zmiana tarczy, klocków i okładzin nic nie zmieniło. Ktoś się spotkał z czymś takim?
  • Poziom 29  
    Auto ma abs czy nie? A hamulce tył sprawdzane?
  • Poziom 3  
    Auto jest z ABS, hamulce tył nowe okładziny, reszta wygląda w porządku. Przewody hamulcowe także ok.
  • Poziom 18  
    Witam. Mocne hamowanie , czy takie zwykłe ? Przy 30 km/h też można mocno zahamować ? Pozdrawiam .Andrzej.
  • Poziom 3  
    Właśnie przy niskiej prędkości już ciężko mocno zahamować, bo zaczyna pedałem bić i te dziwne 'trzaski' z okolic pompy. Nawet przy takim lekkim hamowaniu to się pojawia. Przy większych prędkościach nie ma żadnego problemu z mocnym hamowaniem.
  • Poziom 23  
    Pojawia się jakikolwiek błąd z abs ? Były wykonywane jakieś prace (zmieniane łożysko , wyciągana półoś itd.) przed wystąpieniem problemu ? Problemem na przykład może być pęknięta tarczka z której czujnik czyta prędkość danego koła , lub jakiś ubytek w niej lub niewłaściwa odległość między czujnikiem a czytnikiem .
  • Poziom 3  
    Co do błędu to nie mam pojęcia czy jakikolwiek się pojawia. Problem pojawił się samoczynnie, już jakiś czas temu. Czuje, że tego sam nie naprawie i będę musiał w końcu oddać auto do mechanika.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Obejrzyj pierścienie abs, szczególnie te na przegubach bo lubi je rdza rozsadzić i w efekcie pękają.
  • Poziom 3  
    Poczytałem trochę o tym i dość mocno by się zgadzało. Jutro jadę na kompa do znajomego i biorę się do działania.
    Jak ktoś ma coś do dodania to chętnie posłucham.