Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B590 - Laptop po wyłączeniu natychmiast sam się włącza

betmari 11 Kwi 2017 02:57 726 3
  • #1 11 Kwi 2017 02:57
    betmari
    Poziom 12  

Laptop bez przyczyny sam się wyłączył i uruchomił ponownie. Jedyne co zauważyłam przed wyłączeniem, to miganie podłużnej diody pokazującej stan baterii (chyba, bo jest przy niej symbol power i symbol baterii), chociaż laptop był podłączony do prądu. Po ponownym uruchomieniu było słychać głośną pracę wentylatora i mocno wiało, więc go wyłączyłam, bo pomyślałam, że może się przegrzał, chociaż nie wydawał się ani trochę ciepły. Po wyłączeniu natychmiast sam ponownie się uruchomił. Podczas uruchamiania słychać było dwukrotny sygnał (takie piiip, piiip), a następnie pojawił się komunikat "fan error". Po odłączeniu zasilacza nic się nie zmieniło. Za każdym razem jak go wyłączę, to on natychmiast ponownie się uruchamia z tym podwójnym piskaniem i komunikatem o błędzie wentylatora, a wentylator próbuje odlecieć. Nawet ustawienie, aby zamknięcie pokrywy zamykało system nie pomaga. Laptop włącza się przy zamkniętej pokrywie. Przytrzymanie wciśniętego przycisku power pomaga, dopóki ten przycisk naciskam, jak tylko go zwolnię, następuje uruchomienie systemu. W końcu musiałam wyjąć baterię, ale jutro będę go potrzebować, a pewnie po podłączeniu zasilania sytuacja się powtórzy. Gwarancja już się skończyła :( Ktoś wie, co się mogło stać i ew. jak to naprawić?

0 3
  • #2 11 Kwi 2017 06:55
    kindlar
    Poziom 38  

Jeśli jest problem z wentylatorem system się nie uruchomi. Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać oddaj do serwisu.

0
  • Pomocny post
    #3 11 Kwi 2017 06:58
    panczapka
    Poziom 9  

Witam.
    Proponuję rozebranie, przeczyszczenie i przesmarowanie układu chłodzenia.
    Jeżeli komputer nadal będzie się restartował, spróbuj przywrócić ustawienia domyślne w Biosie.

Strony 66-69.

0
  • #4 11 Kwi 2017 21:33
    betmari
    Poziom 12  

@kindlar: komunikat pokazuje błąd wentylatora, ale problem w tym, że właśnie system wciąż się samoczynnie uruchamia i po uruchomieniu działa względnie normalnie, poza przesadnie wirującym wentylatorem.
    @panczapka: w takim razie muszę podrzucić znajomemu, bo sama tego nie zrobię.
    Dziękuję za odpowiedzi :)

Dodano po 10 [godziny] 4 [minuty]:

Wygląda, że problem znikł. Nie wiem, czy pomogło wyjęcie baterii czy porządne odkurzenie odkurzaczem. W każdym razie przestał się samoczynnie uruchamiać, wentylator działa już normalnie i nie ma żadnych dziwnych komunikatów ani dźwięków podczas uruchamiania.

0