Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zasilić STM32F7 oraz matrycę diod RGB (4A)?

Gortu 11 Kwi 2017 07:43 639 4
  • #1 11 Kwi 2017 07:43
    Gortu
    Poziom 5  

Witam,
    mam płytkę NUCLEO-F767ZI oraz matrycję diod RGB. Matryca może pobierać 4A dla wszystkich diód ustawionych na biały, choć piszą że "generalnie" wystarczy 2A. Chciałbym chociaż 3A dla pewności. Nie jest łatwo znaleźć zasilacz >= 4A, zwykle są to zasilacze dedykowane diodom LED i mają napięcie 5V – tyle też potrzeba mojej matrycy. Przykład takiego zasilacza. Ciekawe jednak, że chińskie taśmy LED w chińskim markecie u mnie w mieście mają zasilacze 12 V i bodajże 2A.

Jak zasilić i matrycę, i STM32? Ten zasilacz co wkleiłem byłby dobry? Wydaje się niekonwencjonalny.

0 4
  • #2 11 Kwi 2017 07:55
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Zadajesz dziwne pytanie... Bezpośrednio z zasilacza zasilasz LEDy, a mikrokontroler przez stabilizator na napięcie jakie jest dla niego potrzebne (np. 3.3V). Gdzie problem?

0
  • #3 11 Kwi 2017 08:41
    Gortu
    Poziom 5  

Freddie Chopin napisał:
    Zadajesz dziwne pytanie... Bezpośrednio z zasilacza zasilasz LEDy, a mikrokontroler przez stabilizator na napięcie jakie jest dla niego potrzebne (np. 3.3V). Gdzie problem?

Mam stracha mieszać, chociaż kończyłem technikum elektroniczne. STM32 potrzebuje 5V. Wygląda, że mogę po prostu równolegle podłączyć matrycę LED i STM32? Myślałem też, że może są jakieś wskazówki do zasilania STM32. Wiem, że ma on piny na 5V, ale Farnell wspomina też o 7-12V. Nie zapytałem o to inicjalnie, ale trochę kombinowałem, żeby kupić chińską taśmę LED z zasilaczem 12V/2A i mieć taśmę LED za free (cena też ok. 55 zł), ale to raczej kiepski pomysł, z 2A robić 4A. Ten zasilacz Nettigo idealnie pasuje do mojego projektu, tylko jest trochę dziwny, nie naścienny.

0
  • #4 11 Kwi 2017 08:45
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Gortu napisał:
    STM32 potrzebuje 5V.

Chyba raczej do tego żeby się spalić (; Te mikrokontrolery można zasilać z napięcia max 3.3V (absolutny dopuszczalny max to 3.6V), niektóre są tylko na 1.8V.

0
  • #5 11 Kwi 2017 09:04
    Gortu
    Poziom 5  

Freddie Chopin napisał:
    Gortu napisał:
    STM32 potrzebuje 5V.

Chyba raczej do tego żeby się spalić (; Te mikrokontrolery można zasilać z napięcia max 3.3V (absolutny dopuszczalny max to 3.6V), niektóre są tylko na 1.8V.

OK, chodzi o Nucleo. Jest jumper gdzie się wybiera: E5V, U5V (ustawione, pewnie USB), VIN–5V. Powinienem zajrzeć do PDF ale widziałem na sieci że ludzie zasilają przez 5V.

0