Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hitec Eclipse 7 QPCM bindowanie z kilkoma odbiornikami

Vytautas_YT 11 Kwi 2017 08:40 807 9
  • #1 11 Kwi 2017 08:40
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

Witam,
    Mam pytanie odnośnie aparatury RC, której model podałem w temacie. Zastanawiam się czy da się przy jej wykorzystaniu osiągnąć następujący schemat działania.
    Mam w tej chwili nadajnik i jeden odbiornik. Czy gdybym dokupił drugi odbiornik to mogę go sparować z tą aparaturą w ten sposób że np. odbiornik 1 pracuje z nadajnikiem gdy na nadajniku jest wybrany model nr. 1 a odbiornik 2 pracuje gdy wybiorę model nr. 2? Żeby nie było za prosto to potrzebował bym mieć te odbiorniki włączone jednocześnie a zmiana obsługiwanego w danym momencie miała by się odbywać poprzez wybranie innego modelu na nadajniku, który ma możliwość zapamiętania 7 modeli.
    Czy coś takiego jest wykonalne na tej aparaturze? Lub czy w ogóle jest osiągalne, a jeżeli tak to przy użyciu jakiej aparatury?

0 9
  • #2 11 Kwi 2017 09:17
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Nie będzie problemu tym bardziej że będą na innych ustawieniach modeli.
    Przy każdej aparaturze która ma pamięć dla kilku modeli z możliwością zapisu ustawień.

0
  • #3 11 Kwi 2017 09:35
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

A czy sprawy nie komplikuje to że mam nadajnik i odbiornik 35MHz na kwarcach?

0
  • #4 11 Kwi 2017 10:10
    1 PAWEL
    Poziom 41  

bzyniu28 napisał:
    nadajnik i odbiornik 35MHz na kwarcach

Chyba nie powinno być problemów, użytkuję sporadycznie na 2 odbiornikach rc 2,4GHz.

0
  • #5 11 Kwi 2017 10:26
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

1 PAWEL napisał:
    użytkuję sporadycznie na 2 odbiornikach rc 2,4GHz.

Czy obydwa odbiorniki są wtedy włączone a korzystasz z jednego bądź z drugiego? Bo oczytałem się już o kwarcach, syntezach i spectrach tyle że mam teraz więcej wątpliwości niż przed całą to lekturą. Nie jestem w stanie niestety sprawdzić tego wszystkiego w praktyce bo tak jak już pisałem mam nadajnik i jeden odbiornik. Nie chce też dokupować odbiornika jeżeli miało by się okazać że to nie zadziała w ten sposób.

0
  • #6 11 Kwi 2017 10:31
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Nie przełączam zdalnie pracę pierwszego lub drugiego mechaniczny przełącznik
    zbudowany na serwie - sterowany włącz/wyłącz.
    Na aparaturze przełącznikiem, trochę trzeba pamiętać ale przymierzam się do sygnalizacji led.

0
  • #7 11 Kwi 2017 10:41
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

No to mnie coś takiego nie bardzo urządza ponieważ potrzebuje to wykorzystać do sterowania głowicami obrotowymi statywów kamer. Np. są trzy kamery, każda ustawiona na głowicy obrotowej poruszanej przez serwa. Chciałbym osiągnąć coś takiego że każda z tych głowic ma swój odbiornik i np. po włączeniu modelu nr.1 na nadajniku steruje kamerą 1, po włączeniu modelu nr. 2 na nadajniku steruje kamerą 2, po włączeniu modelu nr.3 na nadajniku steruje kamerą 3. Wydaje mi się że będzie z tym problem ponieważ mam teraz w odbiorniku i nadajniku kwarce 35.050MHz (CH65). Z tego co udało mi się doczytać i ma to logiczny sens, żeby zadziałał mi z nadajnikiem kolejny odbiornik to musi on mieć również kwarc CH65;35.050. Jeśli zaś obydwa odbiorniki z kwarcami o tych samych kanałach radiowych będą włączone to czy sterowanie z nadajnika nie będzie powodowało poruszania wszystkich odbiorników o tych samych parametrach radiowych?

0
  • #8 11 Kwi 2017 11:17
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Oczywiście w twoim przypadku jednakowe częstotliwości kwarców.
    Jeśli będą aktywne odbiorniki to na pewno będą się gryzły,
    w tym rozwiązaniu na pewno będą się poruszać serwa aktywnych odbiorników.

Tylko przeprowadzenie próby i wybranie prawidłowych rozwiązań da odpowiedź.
    Nie wiem czy do odbiornika podłączenie na innym kanale serwa przyniosło
    by poprawne rozwiązanie dla twojego układu przełączając poszczególne kanały sterujesz danym serwem.

0
  • #9 11 Kwi 2017 11:23
    Vytautas_YT
    Poziom 26  

1 PAWEL napisał:
    Nie wiem czy do odbiornika podłączenie na innym kanale serwa przyniosło
    by poprawne rozwiązanie dla twojego układu przełączając poszczególne kanały sterujesz danym serwem.

No tak pewnie byłbym w stanie to rozegrać na tym sprzęcie który mam.
    Z jakiej aparatury na 2,4GHz korzystasz?

0
  • #10 11 Kwi 2017 11:47
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Używana kupiona okazyjnie Spektrum DX4s 4-kanałowa samochodowa.
    A na co dzień samochodowe 2-3 kanałowe do modeli aut, motorówki tanie Maverika MTX 243 zasilane 4 AA lekkie nie wyłamują nadgarstka.

0