Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude ST2 Po instalacji chipsetu system nie wstaje.

11 Kwi 2017 11:23 816 1
  • Poziom 2  
    Witam. Zaczęło się od chęci zaktualizowania tabletu do win10 z 8.1. Wersja systemu na to nie pozwalała więc pozostała instalacja innego. Występował problem z bootem CD z napędu zew. praw przez uefi. ( Legacy niedostępne ) więc postanowiłem zrobić botowalnego pen'a z ISO win 7/8/8.1/10 pobranymi oczywiście ze strony microsoftu. Obraz robiłem programem do tego dedykowanym od microsoftu na win 10. Podczas instalacji wyskakiwał błąd od uszkodzonych plików instalacji. Po tygodniu testowania różnych opcji zainstalowałem win 8.1 Pro x32. Aktualizacja do win 10 była również problemem. Kiedy już się udało czas przyszedł na instalacje sterowników. Przy połowie instalacji sterownika chipsetu system samoistnie się zamknął już nie wstając. Po następnym tygodniu prób postanowiłem wrócić do 8.1 Pro i poczekać na nowsze sterowniki. Jednak problem na 8.1 jest ten sam. Sterowniki oczywiście ze strony DELL, najpierw instalacja ręczna później automatyczne wykrywanie sprzętu przez ich aplikacje. Problem ten sam. Hardware odrzucam ponieważ wcześniej wszystko działało.
    Nie liczę na to że ktoś spotkał się z tym problemem.
    Możliwe że sterowniki na stronie dell'a są uszkodzone ?
    Czy uefi ma jakąś zależność do tego problemu ?
    Czy jest jakiś inny system operacyjny przygotowany przez Dell do tego modelu ?
    Czy mogłem uszkodzić którąś pamięć na płycie instalowaniem różnych systemów od windows w taki sposób jak przedstawia producent ?
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. Podsumowując następny tydzień dla "ciekawych" wątku zdiagnozowałem dobitnie problem. Po instalacji chipsetu system nie wstawał a dokładnie po instalacji dwóch rdzeni procesorów logicznych Atoma. Chipset nie współgra z biosem w wersji A03. Aktualizacja biosu z pozycji systemu jest niemożliwa ponieważ żadna z instalek nie rusza. ( A04 do A09 ) a do instalacji chipsetu potrzebuje A09. Próbowałem również z bootowalnego pen'a narazie bez skutku. Jestem pewien ,że wersja biosu nie jest kompatybilna ze sterownikami.
    Czy posiada ktoś może bios starszy od A03 do latitude 10 st2 ?
    Jak rozpakować plik A09.exe by wyciągnąć z niego .bin jako plik biosu ?
    Znacie jakiś pewny sposób na bootowalnego pendrive do aktualizacji biosu z pozycji dosu ?