Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat fotograficzny Canon P - Kamera się nie wysuwa

11 Kwi 2017 13:39 2391 7
  • Poziom 3  
    Jak zdemontować kamerę?
    Mam trudności z demontażem górnej pokrywy
    z tworzywa.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Czy to o taki aparat chodzi? Opisz dokładnie ten sprzęt! Trudno się zorientować o co chodzi?
    Aparat fotograficzny Canon P - Kamera się nie wysuwa
  • Poziom 3  
    Przepraszam.
    Moje zapytanie dotyczy aparatu fotograficznego Canon Power Shot A630.
    Po włączeniu miga zielone światło ,ale kamera się nie wysuwa i jest cisza.
    Chcąc dojść do kamery zdjąłem górną pokrywę i odkręciłem 3 śrubki ,ale
    kamery nie mogę dalej wyciągnąć.Jak postąpić dalej aby wyciągnąć kamerę
    i sprawdzić co jej dolega./ przyczyną powyższego jest upuszczenie kamery
    do piasku /Jestem laikiem,ale aparatu nie chcę dać do naprawy z uwagi na
    wysokie koszty / Proszę o informację.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Bardzo mi przykro, że będę musiał Cię rozczarować. Z przeczytanej informacji, jak również ze sposobu pisania odnoszę wrażenie, ze jesteś dość młodym człowiekiem i naprawa takiej usterki leży poza Twoimi możliwościami. Z całą pewnością zakończy się ona bezpowrotną stratą aparatu. Przypuszczalnie to obiektyw tego aparatu nie wysuwa się bo piasek wszedł w jego mechanikę. Nie jest proste rozebranie takiego sprzętu , naprawienie go i ponowne, poprawne złożenie. Praktycznie te aparatu są tak budowane, że nie jest przewidziana ich naprawa. Doświadczeni "fotomechanicy" podejmują się czasem takiej naprawy ale jej efekty też zwykle kończą się porażką. Lepiej poszukać jakiegoś używanego aparatu, który można zdobyć nawet za kwotę poniżej 100 zł.
    http://www.ebay.pl/itm/Canon-Power-Shot-A495-...523241?hash=item4b154705a9:g:jJQAAOSwU8hY6~CZ
  • Poziom 3  
    Niestety nie udało mi się załatwić tematu.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Niestety nie udało mi się rozwiązać problemu.
    Za informację dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Preskaler napisał:
    Bardzo mi przykro, że będę musiał Cię rozczarować. Z przeczytanej informacji, jak również ze sposobu pisania odnoszę wrażenie, ze jesteś dość młodym człowiekiem i naprawa takiej usterki leży poza Twoimi możliwościami. Z całą pewnością zakończy się ona bezpowrotną stratą aparatu. Przypuszczalnie to obiektyw tego aparatu nie wysuwa się bo piasek wszedł w jego mechanikę. Nie jest proste rozebranie takiego sprzętu , naprawienie go i ponowne, poprawne złożenie. Praktycznie te aparatu są tak budowane, że nie jest przewidziana ich naprawa. Doświadczeni "fotomechanicy" podejmują się czasem takiej naprawy ale jej efekty też zwykle kończą się porażką. Lepiej poszukać jakiegoś używanego aparatu, który można zdobyć nawet za kwotę poniżej 100 zł.
    http://www.ebay.pl/itm/Canon-Power-Shot-A495-...523241?hash=item4b154705a9:g:jJQAAOSwU8hY6~CZ

Można nadal wysłać do naprawy aparat