Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer restartuje się I7 6700k Rx480

cincin85 16 Apr 2017 00:32 1881 34
Optex
    cincin85
    Level 15  
    Na ścisłość, mógłbym zmierzyć oscyloskopem, pytanie tylko w jakim celu? Skoro zasilacz za ponad 500zl miałby być nadal za słaby to ja dziękuję za kartę gdzie sekcja zasilania jest tak wymagająca i wymieniam na coś z innej marki... Dostałem propozycję msi gaming x za 1220zł , niemniej mogę też mieć Asusa dual gtx 1060 za 1160 i chyba w tą strone pójdę. Wracając jednak do tematu , Asus bardzo chwali się swoją sekcja zasilania, tak czy siak czekam na nową kartę i napiszę czy nadal będzie źle czy problem zniknie ;) A co do piszczenia karty wszystko się zgadza- obciążona jest cicha, podczas ładowania gry piszczy.
  • Optex
    RitterX
    Level 39  
    Tu nie chodzi o to czy zasilacz jest za 250zł czy za 500zł. Na obciążenie zasilania komputera składa się wiele czynników. Dlatego w słabszym zestawie i przeciętnym zasilaczu innego komputera ta karta może działać poprawnie. Z Twojego punktu widzenia skoro mozesz wymień kartę skoro jest na gwarancji bo to nic nie kosztuje. Miejmy nadzieję, że następna będzie się lepiej spisywała.
    Na pewno piszczenie w sekcji zasilania to zły znak.
    Co do firm i ich chwalenia się tym czy owym to byłbym bardzo ostrożny gdyż to są sugestie producentów a to konflikt interesów. Zdziwiłbyś się jak wygląda ranking wytrzymałości kart "po koparkowych" sortując producentami. Dzięki "przeczołganiu" kart w gpu rig-ach "kopiących" kryptowaluty całkiem sporo wiadomo o tym co i gdzie jest nie tyle zrobione bardzo dobrze a słabo ze wskazaniem na kiepsko. Wystarczy by jedna z czołowych firm przyoszczędziła na ceramicznych kondensatorach odsprzęgających i karty padały na skutek ich uszkodzeń.
  • Optex
    cincin85
    Level 15  
    Dziś pierwszy raz zrestartował mi się PC bez radeona w środku, grając na integrze... Coś tutaj jest nie tak, tylko jeszcze nie wiem co... Wszystko jest nowe...
    cincin85
    Level 15  
    Dziś zamontowałem Rx 580 i zasilacz Silentium Supremo M2 Gold, w testach wyglądał obiecująco linia 12 V solidna jak skała, bezkonkurencyjny wydawał się być w cenie poniżej 350 zł. Przechodząc do sedna, póki co komputer pracuje dobrze i wygląda na to, że winna była karta graficzna. Nawet po OC: pamięci z 7000 na 8100; rdzeń 1355 na 1400 bez podbijania napięć i wzrost poboru mocy do 160W , nadal stabilnie, tematu jeszcze nie zamykam, bo chcę kilka dni przetestować, jednak chciałem się podzielić dobrą nowiną :D

EDIT
    Po kilku dniach zabawy, stwierdzam, że tamta karta graficzna zachowywała się identycznie jak ta, gdy przesadziłem z OC, mimo iż tamta pracowała na fabrycznych ustawieniach... Tutaj takie kwiatki powstawały dopiero przy 1550 MHz na rdzeniu i 9000MHz pamięci, przy zbyt niskim napięciu, nowy zasilacz sprawił iż procesor równie mocno podkręcony działa na niższym napięciu, generalnie nie mam zamiaru tak katować sprzętu na co dzień, jednak chodzi o sam fakt, winnymi był i zasilacz i karta graficzna, dziękuję wszystkim za poświęcony czas, temat zamykam, myślę, że komuś może jeszcze pomóc, pozdrawiam :)

Scaliłem. RADU23