Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZWM 428WED - dozowanie detergentu

jaros85 11 Kwi 2017 14:11 519 7
  • #1 11 Kwi 2017 14:11
    jaros85
    Poziom 20  

Witam wszystkich.
    Jestem w posiadaniu zmywarki jak w opisie.
    Chciałbym się dowiedzieć jak w tym modelu wygląda dozowanie detergentu (mycie zasadnicze / mycie wstępne).
    We wszystkich zmywarkach jakie znam są dwie komory na detergent w tym przypadku jest jedna jak poniżej.
    Przeczytałem całą instrukcję ale nic ciekawego z niej nie wynika powiedział bym że jest przepisana z innego modelu a tylko grafiki zostały zmienione.

Oto cytat z instrukcji dla tego modelu ze strony nr 12
    Jeśli naczynia dłuższy czas stały nieumyte lub w przypadku zaschniętych resztek jedzenia, po załadowaniu zmywarki nasypać (a) 5 cm 3 detergentu do przegrody mycia wstępnego i uruchomić zmywarkę.

Czy w przypadku tej zmywarki nie ma możliwości wykorzystania detergentu do mycia wstępnego ?
    Serwis Amiki też nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie i przesłał mi tylko poniższy rysunek i link do instrukcji obsługi.

0 7
  • #2 11 Kwi 2017 20:37
    nares
    Specjalista AGD

jaros85 napisał:
    We wszystkich zmywarkach jakie znam są dwie komory na detergent

Chyba Ci się pomyliło z pralkami... Może daj przykład zmywarki, z takim rozwiązaniem.

0
  • #3 11 Kwi 2017 21:25
    MDD
    Poziom 26  

To może być lapsus słowny nie tyle chodzi o pojemnik na mycie wstępne co o krótki program a potem znowu proszek lub tabletka i mycie zasadnicze. Jak wyżej trochę dziwne w zmywarkach [wstępne] Dwie komory to są tylko w jedną się wlewa a w drugą sypie lub wkłada.

0
  • #4 11 Kwi 2017 23:50
    jaros85
    Poziom 20  

nares napisał:
    jaros85 napisał:
    We wszystkich zmywarkach jakie znam są dwie komory na detergent

Chyba Ci się pomyliło z pralkami... Może daj przykład zmywarki, z takim rozwiązaniem.

Więc uświadomię posiadaczy zmywarek :D
    Większość pojemników (dozowników) na detergent wyglądają następująco.

Oraz opis z trochę innego modelu zmywarki Amica ZWV 448WS strona 15

Napełnianie dozownika detergentu
    Nacisnąć zatrzask, aby otworzyć dozownik
    detergentu, jak pokazano na rysunku.
    (1) Dozownik detergentu posiada wewnątrz wskaźniki ilości. Korzystając z tych wskaźników (linii) można
    odmierzyć właściwą ilość detergentu. Dozownik może pomieścić maksymalnie 30g detergentu.
    Otworzyć opakowanie z detergentem do zmywarek i nasypać do większej przegrody (b) w ilości 25 cm3 w przypadku mocno zabrudzonych naczyń lub 15 cm3 w przypadku mniej zabrudzonych naczyń.
    (2) Jeśli naczynia dłuższy czas stały nieumyte lub
    w przypadku zaschniętych resztek jedzenia, po
    załadowaniu zmywarki nasypać (a) 5 cm3 detergentu do przegrody mycia wstępnego i uruchomić zmywarkę. W zależności od stopnia zabrudzenia
    naczyń oraz twardości wody może zajść konieczność dodania większej ilości detergentu.

0
  • #5 12 Kwi 2017 00:06
    zhudomel
    Specjalista AGD

jaros85 napisał:
    cytat z instrukcji dla tego modelu ze strony nr 12
    Jeśli naczynia dłuższy czas stały nieumyte lub w przypadku zaschniętych resztek jedzenia, po załadowaniu zmywarki nasypać (a) 5 cm 3 detergentu do przegrody mycia wstępnego i uruchomić zmywarkę.
    Odnosi się to do innej wersji dozownika stosowanego w tym modelu. Amica ZWM 428WED - dozowanie detergentu

Podobne dozowniki ma chyba większość produkowanych zmywarek m.in.: ESF 4510 LOW, DMS 400 TRW, ADG 9999M.

W twojej instrukcji powinno być raczej napisane podobnie, jak w SF64M350EU: "W przypadku programu 'intensywnego' (czyli: z myciem wstępnym - wtrącenie moje)(...) dodatkowo nasypać ok. 10 – 15ml środka czyszczącego na drzwi zmywarki. W razie używania pastylek położyć jedną dodatkowo na drzwi zmywarki".

0
  • #6 12 Kwi 2017 00:13
    nares
    Specjalista AGD

jaros85 napisał:
    Większość pojemników (dozowników) na detergent wyglądają następująco.

Bzdura, raczej mniejszość i ze "stajni" Amica-Beko, a sporadycznie Ariston i AEG. Zmywarce w tym wypadku, jest bez różnicy, czy wsypiesz detergent do dozownika, czy też do komory zmywarki - mechanizm dozownika w tym przypadku nie działa. Większość użytkowników, nie ma pojęcia o zastosowaniu tej części dozownika.

0
  • #7 12 Kwi 2017 21:22
    jaros85
    Poziom 20  

nares napisał:
    czy wsypiesz detergent do dozownika, czy też do komory zmywarki - mechanizm dozownika w tym przypadku nie działa.

Dlaczego nie działa ?

Rozumem że w przypadku gdy w programie jest mycie wstępne po prostu muszę wsypać detergent bezpośrednio do zmywarki. Oczywiście o ile naczynia są na tyle zabrudzone że detergent jest potrzebny do zmywania wstępnego.

zhudomel napisał:
    Odnosi się to do innej wersji dozownika stosowanego w tym modelu

Czy w tym modelu ZWM 428WED były montowane różne rodzaje dozowników ?

Ja widziałem większość zmywarek właśnie z podwójną komorą dozownika. Nawet jak przeglądałem instrukcje obsługi zmywarek Amiki to większość miała właśnie tą podwójną komorę.

0
  • #8 12 Kwi 2017 21:45
    nares
    Specjalista AGD

jaros85 napisał:
    Dlaczego nie działa ?

Bo nie musi, ponieważ w tej części dozownika, klapka ma otwory przez które woda wypłukuje detergent. Klapka otwiera się przy zmywaniu zasadniczym.

0