Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przecinarka do metalu Nutool -co to za część?

11 Kwi 2017 14:58 834 5
  • Poziom 4  
    Drodzy koledzy pomóżcie!
    W załączniku dodałem zdjęcie części , jest ona zainstalowana przy wyłączniku w przecinarce. Szukam części lub jej zamiennika. Na obudowie części brak nazwy jedynie parametry 355A-50 a z drugiej strony 355A-51. ( Końcówki się spaliły i rozwinąłem kilka zwoi ). Popsuta część przy rozruchu co jakiś czas wybija bezpieczniki. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podpowiedział nazwę części lub zamiennika.

• Poziom 38  
    A czemu niby twierdzisz że to jest uszkodzona cześć?
    Jakie zabezpieczenie wybija co jakiś czas?
    Ja zakładam że urządzenie jest sprawne, część jest także sprawna tylko zabezpieczenie jest nie dobrane do urządzenia.
  • Poziom 4  
    Kabel był przepalony kilkakrotnie i było rozwijane uzwojenie. Problem pojawił się gdy zmniejszyła się ilość uzwojenia. Zabezpieczenie jest dobre, tylko kolega rozwinął uzwojenia żeby przedłużyć końcówki . Pytałem w sklepach elektrycznych i nie wiedzą co to jest ( przecinarka jest chińska).
  • Poziom 38  
    Więc to jest dlawik podwójny, poszukaj jakiegoś zasilacza od komputera i odwiń z trafa drut, powinien mieć podobny przekrój i przewiń.
    Chodzi o to że prąd za szybko przyrasta podczas ładowania kondensatorów i zabezpieczenie reaguje, odwijajac uzwojenia zmniejszyła się indukcyja dławika.
  • Poziom 4  
    Dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 38  
    Ogólnie jeśli nie masz danych dławika ani schematu to ratuje Cie tylko nawinąć od nowa identycznym drutem, albo zmodernizować układ i wrzucić tam jakiś soft-start.