Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat Handy MIG Zbyt niskiprąd na max ustawieniach

11 Kwi 2017 15:01 1131 9
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich

Dostałem ostatnio do naprawy migom at taki jak w temacie
    podczas spawania smarka i pryska według spawacza z wieloletnim doświadczeniem na "końcówce" jest zbyt niski prąd, co morze być tego przyczyną, co mogę pomierzyć. Diody prostownicze sprawdziłem nie da się ich odłączyć od reszty układu ponieważ są zgrzane na stałe. w kierunku przewodzenia są ok w kierunku zaporowym mają ponad 800 Ω. proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny awarii.
  • Poziom 8  
    migom at jest z podłączeniem gazu morze nie widać tego na zdjęciach
  • Poziom 27  
    W kierunku zaporowym diody powinny mieć rezystancję dążącą do nieskończoności. W kierunku przewodzenia spadek napięcia na złączu powinien być w granicach 330-430mV. Drugim newralgicznym elementem są te przełączniki kołyskowe na płycie czołowej.
    Kolejny to przewód spawalniczy kiepskiej jakości i przewód masowy ,,ze sznurka''.
    Poza tym urządzenie to (zgodnie z danymi katalogowymi) ma prąd wyjściowy 40-80A maksimum.
    Sieć elektryczna słabej jakości i już drutem powyżej 0,6 nie pospawasz.
  • Poziom 8  
    udało mi się wyjąć odłączyć cały mostek od reszty od transformatora po zbadaniu wychodzi że diody są sprawne w 100 % przełączników i kabla na razie nie sprawdzałem
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Przynajmniej jeden problem udało się wykluczyć. Sprawdź czy jest solidnie skręcony. Jakiekolwiek luzy mogą powodować opalenia (a co za tym idzie wzrost rezystancji styku) pomiędzy podkładką do której zgrzane są diody a aluminiowym chłodnikiem lub wyprowadzeniem.
  • Poziom 31  
    Przy tak słabiutkim migomacie blacha musi być czysta a posuw idealnie płynny, ruch ręką też, bez skoków, a materiał niezbyt gruby.

80A to on może ma na papierze, porównując go do mojego starego który miał rzekome 90A, jest sporo mniejszy transformator.

Patrząc na pierwszy spaw od lewej, to on mi wygląda na sprawny.

Gdy jest zupełnie zimny, też tak słabo spawa?
  • Poziom 8  
    "Gdy jest zupełnie zimny, też tak słabo spawa?"

niestety tak nie wiem od kiedy to się zaczęło przez długi czas pracowali na nim spawacze w firmie i skarżyli się na miga że daje za niski prąd że pryska itp...
    z tego co wiem to spawali tym nierdzewkę
  • Poziom 43  
    Po pierwsze musi to być zasilane z co najmniej 230V żeby dawało prąd jw.
    Spawaj i mierz napięcie w gniazdku z którego zasilasz MAGa.
  • Poziom 8  
    Witam
    problem został rozwiązany zwiększyłem (polepszyłem ) przewodność wszystkich styków specjalnym preparatem spawacz zrobił próbę i uznał że jest prąd jest jóż wystarczający ładnie kładzie spoinę. jedynie co muszę jeszcze zrobić to zmienić bezpiecznik na większy bo tego wybija za pierwszym razem.
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi temat do zamknięcia.

pierwsze zdjęcie to nazwa preparatu