Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OC zniżka - jak ją obliczyć będąc współwłaścicielem

458Italia 11 Kwi 2017 18:03 678 6
  • #1 11 Kwi 2017 18:03
    458Italia
    Poziom 3  

Witam,

porównuję stawki ubezpieczenia za samochód który chcę kupić i zastanawiam się jak poprawnie obliczyć zniżkę, jaka mi się należy w porównywarkach typu rankomat itp. Należy tam podać zniżkę z poprzedniej polisy.

Jestem współwłaścicielem pojazdu od ponad 3 lat. Drugi właściciel pojazdu ma 60% zniżki, takie dane widnieją na polisie OC, podejrzewam, że ja takich zniżek jeszcze nie mam i wpływa na nie współwłaściciel.

Jeśli chciałbym zarejestrować nowy pojazd tylko i wyłącznie na siebie, ile % zniżek by mi się należało? Nie potrafię znaleźć tej bardzo istotnej informacji. Zastanawiam się czy mógłbym zarejestrować to auto wyłącznie na siebie, czy zdecydowanie korzystniej będzie jako współwłaściciel.

0 6
  • #2 12 Kwi 2017 09:56
    tomrom1985
    Poziom 30  

Podajesz zniżkę 60%, jeśli jest pytanie o lata kiedy Ty ubezpieczałeś to podajesz 3. Teraz i tak jest wysylane zapytanie do UFG za pomocą szyny ESB. Jak jest możliwość to zaznaczaj oświadczenie i deklaruj 60%.

0
  • #3 12 Kwi 2017 11:56
    web69
    Poziom 27  

A ile masz lat? I jak długo prawo jazdy? Mojemu synowi wyliczyli 30% zwyżki...

0
  • #4 12 Kwi 2017 12:15
    elel
    Poziom 16  

Sprawa jest prosta, masz 3 lata bezszkodowe lub 30% zniżki w zależności gdzie ubezpieczasz. Według mnie lepiej ubezpieczyć na siebie, średnie zniżki już masz wypracowane a ewentualne utraty zniżek w razie kolizji lecą na oba samochody.
    tomrom1985 - teraz wszystko jest sprawdzane w bazie CEPIK. Jak ubezpieczałem nowe auto u multiagenta to ten nawet się mnie nie pytał o historię jaką posiadam, wszystko wiedział z CEPIK-u, ile lat, u jakiego ubezpieczyciela. Polecam wizytę u multiagenta, wbrew pozorom internet nie musi być najtańszy,

0
  • #5 12 Kwi 2017 12:23
    tomrom1985
    Poziom 30  

Dane są sprawdzane bezpośrednio z UFG. Skąd to wiem? Dlatego,że pracuje w jednej firmie ubezpieczeniowej w IT i byłem odpowiedzialny też utworzenie mechanizmu (request) do bazy danych UFG, gdzie TU mają obowiązek raportować na temat zawieranych umów ubezpieczeniowych. W cepiku masz trochę inne dane. Za starych dobrych czasów wystarczyła kopia polisy (starej) z widoczną zniżką - dostał byś z automatu 60% zniżki.
    @web69 zniżki i zwyżki nie wykluczają się. Wszystko zależy od taryf w danym TU

0
  • #6 13 Kwi 2017 12:16
    web69
    Poziom 27  

Tak, ale mój syn, mając moje zniżki (60%) ma i tak +30% od stawki wyjściowej... Za benzynową Astrę 1.4 wyszło mu 2500 zł.

0
  • #7 13 Kwi 2017 12:23
    tomrom1985
    Poziom 30  

No niestety. Na kalkulację składają się zniżki i zwyżki. Do tego zależy od kodu pocztowego zamieszkania\ zerejestrowania, od wieku od okresu posiadania prawa jazdy i od koloru oczu Pani Joli :-) Życie nie jest sprawiedliwe. Płaciłem za OC za silnik 1.9 254pln a po podwyżkach wyszło mi 600.

Dobra rada - nie trzymaj się jednej firmy. OC ma być tanie - wejdz na mbank i tam policz. Mi tam wyszło najtaniej. Jak masz ubezpieczony dom czy życie to też policz w firmie gdzie już coś masz - dostaneisz znizki za inne ubezpieczenia.

0