Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

asrock m3a770de - wymiana opłacalność

slawek152 11 Apr 2017 19:22 387 4
    slawek152
    Level 7  
    Cześć

Chciałbym poznać waszą opinie na temat zmiany płyty głównej m3a770de na jakąś inną ponieważ mam z nią problemy palą mi się kości ramu z 4x2gb została mi jedna 2gb w ciągu roku. Mój procesor to AMD Phenom II x4 955be, grafa gtx 750 ti.
    Myślałem o czymś w stylu: MSI 970A-G43 PLUS lub coś podobnego oczywiście w gre wchodzi kupienie ramu do tego płytę główną preferuje kupić nową ze sklepu. Parametrów zasilacza nie podam bo nie pamiętam ale jest dobry leciwy ale dobry coś koło 600W napięcie trzyma w spoczynku oraz stresie o niego się nie martwię.

Czy opłaca mi się inwestować około 500 złoty w ten sprzęt czy za niewiele więcej złożę coś na intelu?
    rzymo
    Level 33  
    Skoro zasilacz jest leciwy, to może to jednak jego wina? Albo i płyta, też swoje przeżyła. Przyglądałeś się kondensatorom, czy są w porządku?

Z nowych części to: Pentium G4560 + którakolwiek z tańszych płyt (te na chipsetach H110/B150 mogą wymagać aktualizacji biosu, te na B250 już nie) + kość 4GB ddr4 na początek - wychodzi koło 600zł (lub ~700zł z modułem 8GB).
    slawek152
    Level 7  
    Płyta jest "sprawna" pod tym względem na początek przestały działać dwa sloty na ram po aktualizacji biosu pomogło i zaczęły się problemy z ramem na początek spalily się te w niedziałających slotach a dzisiaj kolejne 2 GB RAM poszły spać. Ram obecnie był w działających cały czas slotach. Ram spalony bo sprawdzony w drugim kompie

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Która płytę główną byście polecili b250 budżet do 350 zł.
    rzymo
    Level 33  
    Większość płyt jest bardzo podobna, możesz kierować się preferencjami co do marki, wyglądu, itp.

Np. MSI B250M PRO, ASRock B250M Pro, Gigabyte GA-B250M-D3H/-DS3H.
    slawek152
    Level 7  
    Dzięki za pomoc.