Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa piaskarki - problem z gwintami

cycu2020 11 Apr 2017 19:55 1245 3
 • #1
  cycu2020
  Level 9  
  Witam. Zabieram się bo budowy własnej piaskarki i mam pewien problem. W zbiorniku który posiadam mam gotowe fabryczne gwinty, tylko że te gwinty są trochę drobniejsze od tych jakie są na kształtkach hydraulicznych 1/2 cala. Niby się wkręcają te hydrauliczne ale nie wiem czy to będzie dobrze trzymało ciśnienie. Stąd moje pytanie czym to najlepiej uszczelnić? Taśmą teflonową czy popularnymi "pakułami", a może wkręcić i zaspawać? Czy może są takie redukcje? Ta opcja ze spawaniem wchodzi tylko w ostateczności bo chciałbym żeby można było w razie czego rozkręcić konstrukcję.
  Na zdjęciu widać te gwinty, górny to kształtka hydrauliczna 1/2 cala a na dole jest taki króciec który był wkręcony oryginalnie do tego zbiornika.

  Budowa piaskarki - problem z gwintami
 • #2
  onepiotr
  Level 25  
  Pomoże ci grzebień do gwintów. Przyrząd za grosze a dowiesz się czy takie gwinty są osiągalne :)
 • #3
  janek1815
  Level 38  
  Nie wiem jaki to gwint ale typowy stosowany w pneumatyce. Złączka z gwintem calowym to do wodociągu jest ze stożka. Gwintu w pneumatyce są proste i do uszczelnienia stosuje się uszczelki miedziane.
 • #4
  szon
  Level 18  
  Parametry gwintu to średnica i skok. Jeżeli masz suwmiarkę to możesz to określić. Zmierz po prostu średnicę a skok gwintu określisz mierząc od wierzchołka pierwszego zwoju i powiedzmy piątego dzielisz przez 5 i masz skok.