Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sterownik zakupić do pieca gazowego tak by pasował też do innego modelu ?

11 Kwi 2017 20:23 1806 4
 • Poziom 9  
  Kupiłem sterownik do pieca gazowego firmy Salus 091fl .Posiadam piec dwu funkcyjny Vailant.
  Nie odpowiada mi jego działanie . Temperatura spada 4 stopnie poniżej zadanej i dopiero się załącza grzanie. Czy jest taki ,aby działał znacznie sprawniej. Dodam ,że zamierzam zmienić piec na kondensacyjny innej firmy.
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam,
  Rysiek
 • Specjalista Automatyk
  Kolego najlepszy sterownik to dedykowany do pieca z specjalną komunikacją. Twój działa 0-1 wiec nie zawsze taki dobrze współpracuje z piecem kondensacyjnym. Jeżeli chodzi o wadliwe działanie starego to pewnie masz ustawioną histereze, która. Jest powodem problemów.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Przeczytaj instrukcję obsługi do twojego sterownika jak ustawić histerezę. Nie pisz głupot o 4 stopniach bo fabrycznie jest 1°C. Mozesz go zmienić na 0,5°C.
  Sterownik jest dobry i bezawaryjny
 • Poziom 32  
  Jak będziesz zmieniał kocioł to do niego dokup firmowy regulator, który działa płynnie na moc kotła a nie załącz/wyłącz jak zwykły termostat. To tak jak by porównać płynną jazdę samochodem z jazdą gaz/hamulec - gdzie będzie niższe zużycie?

  Do kondensata rekomendowane są regulatory pogodowe, które też mają możliwość montażu w pomieszczeniu i wpływu na pracę kotła w zależności od temp. pomieszczeniowej, ale model najlepiej danego producenta kotła.
 • Poziom 9  
  Dziękuję za pomoc.
  Jednak mój sterownik jest wadliwy bo czytałem instrukcję i po wciśnięciu ,przytrzymaniu przycisku ok ustawiłem histerezę 0,5 .
  Jednak ten załącza piec po spadku o 4 stopnie od temperatury zadanej. Spróbuję go zareklamować.
  Nawet najlepsze sprzęty się psują.
  Pozdrawiam wszystkich.