Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sterownik zakupić do pieca gazowego tak by pasował też do innego modelu ?

11 Kwi 2017 20:23 1806 4
  • Poziom 9  
    Kupiłem sterownik do pieca gazowego firmy Salus 091fl .Posiadam piec dwu funkcyjny Vailant.
    Nie odpowiada mi jego działanie . Temperatura spada 4 stopnie poniżej zadanej i dopiero się załącza grzanie. Czy jest taki ,aby działał znacznie sprawniej. Dodam ,że zamierzam zmienić piec na kondensacyjny innej firmy.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam,
    Rysiek
  • Specjalista Automatyk
    Kolego najlepszy sterownik to dedykowany do pieca z specjalną komunikacją. Twój działa 0-1 wiec nie zawsze taki dobrze współpracuje z piecem kondensacyjnym. Jeżeli chodzi o wadliwe działanie starego to pewnie masz ustawioną histereze, która. Jest powodem problemów.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przeczytaj instrukcję obsługi do twojego sterownika jak ustawić histerezę. Nie pisz głupot o 4 stopniach bo fabrycznie jest 1°C. Mozesz go zmienić na 0,5°C.
    Sterownik jest dobry i bezawaryjny
  • Poziom 32  
    Jak będziesz zmieniał kocioł to do niego dokup firmowy regulator, który działa płynnie na moc kotła a nie załącz/wyłącz jak zwykły termostat. To tak jak by porównać płynną jazdę samochodem z jazdą gaz/hamulec - gdzie będzie niższe zużycie?

Do kondensata rekomendowane są regulatory pogodowe, które też mają możliwość montażu w pomieszczeniu i wpływu na pracę kotła w zależności od temp. pomieszczeniowej, ale model najlepiej danego producenta kotła.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc.
    Jednak mój sterownik jest wadliwy bo czytałem instrukcję i po wciśnięciu ,przytrzymaniu przycisku ok ustawiłem histerezę 0,5 .
    Jednak ten załącza piec po spadku o 4 stopnie od temperatury zadanej. Spróbuję go zareklamować.
    Nawet najlepsze sprzęty się psują.
    Pozdrawiam wszystkich.