Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford focus 2 - Dziwne zwarcie prądu

11 Kwi 2017 20:49 1734 1
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich jest to mój pierwszy post ale postaram sie opisać mój problem w miarę dokładnie :) A więc do rzeczy problem jest w Fordzie focus mk2 2006 rok motor o pojemnosci 1.6 diesel :) pożyczyłem auto mojemu wujkowi który zabrał je do Niemiec bo jego sie rozwaliło ... wymienił alternator ponieważ ten który był zamontowany sie rozwalił nie wiem co było przyczyną ale teraz mam niby nowy alternator firmy Denso... napięcie ładowania 14.5 na pełnym obciązeniu tzn nawiew radio światła itd bez obciążenia jest również 14,5 więc myśle ze jest ok. Problem pojawia sie natomiast taki iż podczas jazdy zazwyczaj podczas ruszania silnik nie gaśnie pracuje na obrotach jałowych a obrotomierz wraz z prędkościomierzem nie pokazuje nic tzn jest na zero wszystkie kontrolki sie zapalają nie mozna dodać gazu działa natomiast sprzęgło i można normalnie jechac na obrotach jałowych nawet wrzucić 2 bieg i na sprzęgle go rozpędzać :) problem jest czasami chwilowy a czasami na 1 biegu przejade 300 metrów i nic :/ dodam że jak sie dzieje taka sytuacja na przebiegu pojawiają sie kreski poziome a gdy gasze silnik i próbuje go odpalić to nie reaguje na rozrusznik :/ myśle że to wszystko opisuje mój problem czekam na wasze rady i podpowiedzi mogę dodać ze wszystkie bezpieczniki są ok byłem juz u mechanika jeden kazał sprawdzić przewody od alternatora do akumulatora a drugi kazał zobaczyć kostki od wiązki instalacji w skrzynce bezpieczników ale za to zabieram sie jutro :)