Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] C4 grand picasso 1,6HDI - Klimatzyacja nie działa, nie załącza sprężarki klimy

korsarz50 11 Apr 2017 21:05 7335 3
    korsarz50
    Level 13  
    C4 grand picasso. Klima mi nie działa. Nie załącza się sprężarka ani wentylator chłodnicy. Wentylator działa jeśli silnik wbije się powyżej 100stopni czyli sprawny. Jak podam +12V do sprężarki z akumulatora to sprężarka się kręci ale żadna z rurek przy klimie nie robi się ani ciepła ani zimna. Wymieniłem czujnik ciśnienia na tej aluminiowej cienkiej rurce na nowy. wymieniony czynnik pokazuje 4bar. Bezpieczniki sprawne wszystkie. przewód od sprężarki nie przerwany aż do wtyczki przy skrzynce z bezpiecznikami obok akumulatora. (żółta płaska 5pinowa wtyczka. fioletowy od sprzęgła pin1, czerwony od tyłu sprężarki nie wiem od czego ale też do tej samej wtyczki idzie i nie przerwany-jest przejście prądu. masowe też są ok.)
    Co jeszcze mogę sprawdzić.
    w lexi pokazuje mi:
    -informacja ciśnienia chłodzenia nie charakteryzowane
    -zasilanie czujników obrotów silnika, ciśnienia klimatyzacji i wałka rozrządu sygnał napięcia zasilania zbyt niskie.
    -sygnał różnicy ciśnienia wydechu zgodno (tak mi lexia urwała wyraz)
    -kalkulator modułu sterującego silnika milczy w sieci CAN

w zakładce:EDC16C34_DV6/parametry
    -wejście termostatu klimatyzacji-Nie ma klimatyzacji
    -dopuszczenie klimatyzacji-sprężarka od (tak mi lexia urwała wyraz)
    -żądanie odcięcia klimatyzacji-odcięcie
    -ciśnienie klimatyzacji 3 bar

Czy w bsi jest coś uwalone? co to jest z tyłu sprężarki podłączone 2pinową wtyczką(czy to czujnik obrotów)?
    korsarz50
    Level 13  
    Mechanik wymienił mi olej czynnik i kontrast. nabił 570g. ciśnienie na swoim przyrządzie robił i było ok 4bar. Robił też test szczelności.
    Sprawdzałem że z BSM nie wychodzi prąd na przewód sprzęgła sprężarki. Czy to wina BSM czy BSI nie podaje polecenia do BSM by załączyło prąd na sprzęgło sprężarki?
    korsarz50
    Level 13  
    Rozwiązałem problem więc... Przyczyną była przepustnica turbo. Na jednym ze złącz było mocno zaśniedziałe i robiło zwarcie. napięcie spadało z 5V na 3V na wszystkich układach związanych z tym napięciem , też klimatyzacji. Samo odłączenie wtyczki przepustnicy już pomogło i klima ruszyła. Czyszczenie złącza przepustnicy nie pomogło, musiałem wymienić na inna używana. Temat zamknięty.