Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne załączanie PC z użyciem modułu bluetooth

12 Kwi 2017 00:07 462 6
  • Poziom 5  
    Witam Was
    Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Otóż chciałbym zdalnie załączać PC telefonem za pomocą modułu bluetooth. Pomyślałem tak że kupię moduł bluetooth który wsadzę do obudowy PC, zasilę go napięciem z zasilacza komputerowego a odpowiednie styki podepnę do styków POWER na płycie głównej. I tu mam do Was prośbę. Powiedzcie mi czy wybierając moduł bluetooth mogę kupić obojętnie jaki czy jednak jakiś specyficzny, i wydaje mi się jeszcze jak wyglądało by sterowanie czy wystarczy zwykłe sparowanie z telefonem czy jednak musi być jakaś aplikacja na telefonie.
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 28  
    jakmich napisał:
    Witam Was
    Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Otóż chciałbym zdalnie załączać PC telefonem za pomocą modułu bluetooth. Pomyślałem tak że kupię moduł bluetooth który wsadzę do obudowy PC, zasilę go napięciem z zasilacza komputerowego a odpowiednie styki podepnę do styków POWER na płycie głównej. I tu mam do Was prośbę. Powiedzcie mi czy wybierając moduł bluetooth mogę kupić obojętnie jaki czy jednak jakiś specyficzny, i wydaje mi się jeszcze jak wyglądało by sterowanie czy wystarczy zwykłe sparowanie z telefonem czy jednak musi być jakaś aplikacja na telefonie.

Sam moduł bluetooth niczego nie załatwi ani nie wysteruje w sposób, w jaki chciałbyś to zrobić. Potrzeba jeszcze czegoś, co zinterpretuje dane otrzymane z modułu i na tej podstawie podejmie działania ( zewrze "styki" ) czyli - mikrokontroler. Nie rozumiem też do końca idei - bluetooth ma dość ograniczony zasięg.... Nie lepiej wykorzystać do tego WoL ( Wake on LAN ) ???
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 28  
    Jeśli umiesz zaprogramować jakikolwiek mikrokontroler to próbuj z bluetooth. Bez tego ani rusz bo sam moduł na nic się nie zda.

• Poziom 28  
    Nada się choćby Arduino plus jakiś moduł Bluetooth ( jeśli masz telefon Apple to szukaj modułu BLE 4.0 ). Popatrz także na moduły ESP8266 - oferują WiFi , jeśli to Cię urządza. Na pewno większy zasięg. A do Twojej aplikacji potrzebował byś jedynie moduł ESP, zasilanie 3,3V, tranzystor i mały przekaźnik. Programy można pisać w środowisku Arduino. Jeśli programowanie jest Ci obce, to raczej poszukaj w sieci prostych wyłączników zdalnych na 433MHz - można kupić za grosze.