Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostowanie piły tarczowej fi-630mm

12 Kwi 2017 15:18 2472 9
  • Poziom 16  
    Kupiłem piłę tarczową fi 630mm, gość trochę mnie oszukał bo piła ma bicie, czy istnieje możliwość sprostowania tej piły? Na załączonych zdjęciach widać miejsca zaznaczone kredą w których piła jest wybrzuszona. Zaznaczam, że te miejsca są po przeciwnych stronach. Dowiedziałem się, że można zrobić nacięcia w odpowiednich miejscach i może pomóc.

Prostowanie piły tarczowej fi-630mm Prostowanie piły tarczowej fi-630mm
  • Poziom 33  
    Lepiej zanieś do warsztatu/zakładu gdzie mają dużą prasę, każdą przygrzaną piłę tak mi prostowali.
  • Poziom 16  
    zimny8 napisał:
    Lepiej zanieś do warsztatu/zakładu gdzie mają dużą prasę, każdą przygrzaną piłę tak mi prostowali.

Tak by było najlepiej , ale ona kosztowała 75 zł , a za prostowanie pewnie wezmą więcej niż ona kosztowała.
    Liczę, że ktoś podpowie jak można ją domowym sposobem trochę poprawić, ma bicie ok 2-3 mm.
  • Poziom 33  
    Nawet jak natniesz to pokrzywiona tarcza sama się nie naprostuje. Najpierw się dowiedz do czego służą takie szczeliny dylatacyjne. Do drewna są krótkie, i właśnie zapobiegają głównie przegrzewaniu i co za tym pokrzywieniu. Sprzedającemu oddaj tą tarczę bo to on cię "naciął", używając stępionej.

Prostowanie na prasie to żadna filozofia, polega na przyłożeniu nacisku na płaskiej powierzchni, na chwilę.
    Ani trudne ani drogie.
  • Poziom 16  
    Kupiłem ją przez olx . Dzwonię do gościa i nie odbiera . Zgłosiłem do olx naruszenie zasad . Nie znam nikogo koło mnie z taką dużą prasą.

Dlatego pytam czy domowym sposobem da radę tą tarczę jakoś wyprostować.
  • Poziom 33  
    AZUKS napisał:
    Dzwonię do gościa i nie odbiera

Dlatego tak się nie kupuje. Piła wydaje się prostym narzędziem, a oceniłeś stan zębów?, czy dobrze rozwiedzione, czy dobrze zaszlifowane (wychylone w prawo inaczej niż te w lewo), czy końce zębów nie zaokrąglone (widziałem piłę po kontakcie z gwoździami po rozbiórce stodoły).
    Możliwe że i w tym przypadku "do umarłego duszy nie wsadzisz".

Niestety są tacy ludzie, oszuści, sami g***no zyskują sprzedając, a drugiemu tylko na kłopot.

Kiedyś ktoś się chwalił że poprzez obróbkę cieplną coś uzyskał, nagrzewał te miejsca palnikiem (odpuszczał), a potem hartował.
    Sam nie robiłem więc może to być szkodliwa porada.
  • Poziom 33  
    Z dawnych czasów pamiętam , że nawiercało się wybrzuszenie do momentu nie całkowitego przejścia wiertła , zakleszczenia . Widziałem to na własne oczy jak robił to mój dziadek . Piła wracała na miejsce . Robił to jak jeszcze piła była gorąca po z falowaniu . Jak chcesz to próbuj . :|
  • Poziom 16  
    Pobawiłem się trochę z tą piłą i trochę pomogło.
    - Wyciąłem po jednym zębie (jak na zdjęciu)
    - W miejscach wybrzuszeń nawierciłem po 4 otwory
    - Położyłem piłę na blacie heblarki, przykładając prostą metalową listwę do płaszczyzny piły z jednej i drugiej strony szukałem wybrzuszeń i "potraktowałem je" 1,5 kg młotkiem mając od spodu blat heblarki. Najbardziej był wypukły z jednej strony środek piły.
    Efekt jest bo drganie się zmniejszyło i jest prawie dobrze- do moich potrzeb wystarczy. Nie wiem która z tych czynności pomogła - może każda po trochu. Piła dużo lepiej zachowuje się w rżnięciu wzdłużnym.
    Prostowanie piły tarczowej fi-630mm
  • Poziom 33  
    Młot to nie dobra sprawa . Powstają naprężenia punktowe . Ale jak trafiłeś to dobrze i więcej już nie ruszaj , bo będzie gorzej . Z tymi otworami to jest dobra sprawa . Tak jak pisałem wyżej , pomaga . Na pewno nie zaszkodzi . :D
    Niech Ci tnie dobrze . :D
  • Poziom 16  
    Piła działa nawet dobrze.