Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego LG do TV LG, aby był dźwięk z telewizji cyfrowej

FiddlerDrow 12 Kwi 2017 15:42 903 16
  • #1 12 Kwi 2017 15:42
    FiddlerDrow
    Poziom 4  

Witam serdecznie, zakupiłem nowy TV marki LG. Chciałby podłączyć tak zestaw kina domowego do TV aby dźwięk z głośników wydobywał się również przy oglądaniu telewizji, lub plików z filmami z dysku. Do tej pory przy starszym TV miałem podłączone głośniki do wyjścia słuchawkowego w TV i jakoś tam te głośniki działały. 2 z 5 ale działały. W tym TV nie mam takiego wyjścia.
    Kino domowe jest dość stare i posiada jedynie jedno wyjście HDMI oraz wyjścia czinczowe audio oraz video. Brak natomiast wyjścia optycznego. Po podłączeniu HDMI dźwięk jest jedynie przy odtwarzaniu filmów z DVD. Wiem, że można by było uzyskać dźwięk z głośników jakby w odtwarzaczu DVD byłoby miejsce na kabel optyczny, ale nie ma :( . Czy istnieją jakieś tanie konwertery umożliwiające np. podłączenie TV za pomocą kabla optycznego do konwertera a z konwertera np. czinczem do dvd, aby uzyskać dźwięk z głośników? I czy to zadziała? Może jest jakieś inne rozwiązanie po za kupnem nowego kina domowego?

Pozdrawiam,

Miłosz

0 16
  • #2 12 Kwi 2017 18:18
    actin
    Poziom 32  

Tak się nie dogadamy. Model TV i kina podaj

0
  • #3 12 Kwi 2017 20:51
    FiddlerDrow
    Poziom 4  

Faktycznie może to pomoże,

telewizor to model 49LH570V-ZD, natomiast kino domowe ma oznaczenie DH4430P

0
  • #4 12 Kwi 2017 20:58
    actin
    Poziom 32  

Kino z tv przez hdmi przy odtwarzaniu płyt.
    Dźwięk z tv przez kino za pomocą kabla mini jack a z drugiej strony do chinch do gniazda AUX in.

Dźwięk z tv na wszystkie kolumny ustawisz zmieniając przyciskiem VSM na dźwięk ProLogic

0
  • #5 13 Kwi 2017 11:18
    FiddlerDrow
    Poziom 4  

Dodano po 4 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Dodałem zdjęcia z tyłu obu sprzętów, bo nie kojarzę co gdzie umieścić. Mam jakieś kable chinch ale w kolorach czerwonym i czarnym, nie wiem czy to robi jakąś różnicę.

0
  • Pomocny post
    #10 13 Kwi 2017 12:48
    mariuszp19
    Poziom 31  

Teoretycznie powinno dać radę.

0
  • #11 13 Kwi 2017 12:53
    FiddlerDrow
    Poziom 4  

Dziekuje, nie jest droga ta zabawka więc warta ryzyka w zakupie. Dam znać czy zadziała.

0
  • Pomocny post
    #12 13 Kwi 2017 20:45
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Spróbuję uporządkować podane tu informacje. Potrzebujesz trzech rzeczy.
    1. - Przewód optyczny:
    2.-Wspomniany dekoder cyfrowo -analogowy:
    3-Przewód typu chincz :
    Przewód optyczny należy podłączyć do gniazda w TV opisane jako OPTICAL AUDIO DIGITAL OUT, a w konwenterze jako TOSLINK INPUT. Z drugiej strony wspomnianego konwentera, w gniazdo opisane jako OUT L/R wpinamy przewód typu chinch, może być ten z czerwoną i czarną końcówką. Drugi koniec tego przewodu wpinamy w gniazdo kina domowego, opisane jako INPUT AUDIO L R. Po prawidłowym podłączeniu wspomnianego układu, włączeniu zasilania konwertera oraz wybraniu w kinie domowym wejścia IN PUT, cały układ powinien zadziałać. Powodzenia.

0
  • #13 19 Kwi 2017 12:08
    FiddlerDrow
    Poziom 4  

Witam, wszystko dotarło podłączyłem. Nie zadziałało, posprawdzałem podpięcia i w końcu zadziałało, ale okazało się że gniazdo optyczne w tv jest jakby przesunięte. Podparłem korkiem aby gniazdo było dociśnięte w lewo i działa. Nie wiem czy reklamować TV z powodu takiej pierdoły. Pojawił się też jeden problem, jak ustawiam dźwięk z kina domowego to jest ok, natomiast jak chcę aby dźwięk był również z tv jak i kina to jest jakiś taki pogłos, jakby dźwięk był opóźniony.

0
  • #14 19 Kwi 2017 12:29
    Polon_us
    Poziom 40  

FiddlerDrow napisał:
    ale okazało się że gniazdo optyczne w tv jest jakby przesunięte. Podparłem korkiem aby gniazdo było dociśnięte w lewo i działa

Osłonki z tworzywa na końcówkach przewodu optycznego zostały zdjęte?

0
  • #15 19 Kwi 2017 12:38
    FiddlerDrow
    Poziom 4  

Tak, takie przezroczyste czopki.

0
  • Pomocny post
    #16 19 Kwi 2017 16:29
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj ponownie. W kinie domowym w instrukcji obsługi, którą znalazłem w sieci, jest na stronie 23 informacja, o możliwości opóźnienia dźwięku pomiędzy TV a zestawem kina domowego.
    W nie dużym zakresie, ale może to wyeliminuje Twój problem. Powodzenia.

0
  • #17 24 Kwi 2017 17:12
    FiddlerDrow
    Poziom 4  

Witam, dziękuję wszystkim za pomoc. Zamówiłem serwis do gniazda optycznego, gość przyjechał i wymienił płytę w TV. Gniazdo optyczne nie wymaga już podpierania korkiem :) głos już jest prawie zrównany, w kinie domowym można jedynie opóźnić głos, a należałoby przyspieszyć, natomiast w TV jest jakaś opcja surround effect, która spowodowała brak słyszalnych opóźnień. Przejściówka działa i to na czym mi zależało działa ok. Temat do zamknięcia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo