Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie 2 silnikami z wycieraczek do robota trzy ko這wego

12 Apr 2017 15:50 1188 11
  • Level 6  
    Na wst瘼ie witam wszystkich jako nowy forumowicz i jako poczatkuj帷y w temacie robotyki.
    Do rzeczy.
    Potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu uk豉du eklektycznego sterowania dla dw鏂h silniczk闚 z wycieraczek do mojego robota.
    Na wst瘼ie dodam 瞠 je mam i nie chce ponosi koszt闚 zakupu innego nap璠u (zbijam koszty)
    Robot w za這瞠niu ma mie trzy ko豉 (jedno swobodne z przodu i dwa nap璠owe z ty逝 obs逝giwane przez w/w silniczki.
    Z mechanika dam sobie rade
    Robot ma jecha prosto do przody i po zatrzymaniu mie mo磧iwo嗆 skr皻u i potem dalszej jazdy na wprost.
    Na chwile obecna zak豉dam sterowanie kablem id帷 za (jestem poczatkuj帷y i nie ma co si rzuca na RC)
    Zasilanie pewno jakim akumulatorem 12v, pojemno嗆 nie okre郵i貫m.
    Silniczki jakie mama to 12v i 3,5A ci庵貫j pracy, szczytowo zaobserwowa貫m 5,5 A
    Nie wiem czy zamie軼i貫m wszystko co istotne wiem mog doprecyzowa zamys.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj si
  • Level 41  
    robowow wrote:
    nie ma co si rzuca na RC

Prosty uk豉d sterowania modelu Rc oko這 120 z regulator dwukierunkowy,
    aparatura/odbiornik dwukana這wy mo瞠sz wykorzysta taki uk豉d w modelach l康owych.
    Regulator jazda do przodu/hamulec/ty逝 sterowanie proporcjonalne RC.

https://www.youtube.com/watch?v=oPNrapf6KNc
  • Level 6  
    Prosty uk豉d sterowania modelu Rc oko這 120 z regulator dwukierunkowy,

Mo積a prosi jakie przyk豉dy, nazwy elem., linki?
  • Level 6  
    1 PAWEL wrote:
    Regulator Szczotkowy ESC 320A do aut i 這dzi /24h (6772802039) mo積a trafi na ta雟ze podzespo造.
    Aparatura 2,4 GHz Reely GT2 Evo z odbiornikiem 3ch (6776930531)

Ca造 czas nie wiem czy w/w rozwi您anie obs逝guje dwa silniki.

Wszystko pi瘯nie i 豉dnie ale zapewne jeste obeznany znakomicie w temacie a mi potrzeba na pocz徠ek prosto.
    Reasumuj帷 jak dwa silniczki podepn do (ELEKTRONICZNY REGULATOR OBROT紟 DO SILNIK紟 SZCZOTKOWY ESC 320A WERSJA HIGH VOLTAGE 2 SILNIKI) i to dudo podepn do aparatury przez ciebie zaproponowa貫 to b璠zie wszystko, nie zapominaj帷 o akumulatorze.

Czy zbyt to upro軼i貫m i pod陰czenia nie s 1:1.
    Na chwile obecna widz ze to jakie 300 z+ akumulator wyjdzie, czy cos jeszcze ze sterowania b璠zie potrzebne
    PS jaki zasi璕 ma ta aparatura?
  • Level 41  
    Je郵i masz zasila silniki kt鏎e nie potrzebuj zmiennych obrot闚 na tylnej osi to wystarczy regulator podany Szczotkowy ESC 320A do aut i 這dzi
    jak uk豉d ma pracowa niezale積e obroty k馧
    jak w czo貪u do skr璚ania b璠zie potrzebne sterowanie mixer v tail.
    Opis aparatury https://www.conrad.pl/Aparatura-pistoletowa-R...=conrad&pi=1302221&ci=SHOP_AREA_19785_1207010
    Opis PL
  • Level 6  
    Aparatur znalaz貫m.
    Tak skr璚anie jak w czo貪u
    Rozumiem ze jest potrzebny:
    1.Regulator Szczotkowy ESC 320A do aut i 這dzi na jeden silnik - 75z
    2.Aparatura 2,4 GHz Reely GT2 Evo z odbiornikiem 3ch (6776930531) - 146z
    3. mixer v tail. - ??z
    4. akumulator 12v - nowy ok 120 z dla 18Ah ( nie wiem ile wybra Ah)

2 silniczki mam

Czy to b璠zie wszystko?
    Co do punktu 3 ceny i modelu brak
  • Level 6  
    Z tego co widze bend potrzebne dwa regulatory po jednym na silnik.
  • Level 41  
    Jak by robi tak jak w autku mechanizm r騜nicowy - 1 regulator.

Sterowanie 2 silnikami z wycieraczek do robota trzy ko這wego
  • Level 6  
    No nie ogarniam tego a tym mechanicznym ustrojstwem z z瑿atkami juz ca趾iem sie pogubi貫m.
    Od poczatku.
    Dwa silniki z wycieraczek, potem do ka盥ego po regulatorze szczytkowym ESC 320A potem oba te regulatory do mixera i mixer do odbiornika z aparatyry. Natomiast regulator szczotkowy ESC 320A i obdiornik zasilamy z akumulatora. I to wszystko.
    Zgadza sie?