Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer za około 3000 złotych

przemek3741 12 Kwi 2017 20:04 507 13
  • #1 12 Kwi 2017 20:04
    przemek3741
    Poziom 3  

Chciałbym kupić zestawik: Patriot Viper 2x4gb, ASRock h110m hdv, i5-7500, rx 480 Nitro. Chciałabym spytać czy jest odpowiedni wobec aktualnych cen i sytuacji na rynku. Nie chcę HDD. Potrzebuję tylko do tego zestawu zasilacza, bo dwa, które brałem pod uwagę są aktualnie niedostępne. Stawiałem na 500w EVGA(?) albo Thermalake(?). Nie chcę OC. Proszę o opinie :)

0 13
  • #3 12 Kwi 2017 20:46
    przemek3741
    Poziom 3  

Podałem to co potrzebuje. Wszystko inne mam. Gry i użytek domowy, czyli tak jak zestaw się prezentuje w zasadzie.

0
  • #4 12 Kwi 2017 21:56
    cxzcxz123
    Poziom 32  

przemek3741 napisał:
    Chciałbym kupić zestawik: Patriot Viper 2x4gb, ASRock h110m hdv, i5-7500, rx 480 Nitro. Chciałabym spytać czy jest odpowiedni wobec aktualnych cen i sytuacji na rynku.

Zestaw ok. Ceny w różnych sklepach różnie mogą wyglądać, więc ciężko coś więcej napisać.

przemek3741 napisał:
    Potrzebuję tylko do tego zestawu zasilacza, bo dwa, które brałem pod uwagę są aktualnie niedostępne. Stawiałem na 500w EVGA(?) albo Thermalake(?). Nie chcę OC.

Jakie niedostępne? Napisałeś producentów zasilaczy a nie modele. Do tego zestawu to Antec VP 500 wystarczy. Z lepszych to np. Corsair CX450M albo nieco droższe XFX TS 550 lub CM G550M.

0
  • #5 12 Kwi 2017 22:23
    przemek3741
    Poziom 3  

No tak, dzięki, więc zasilacz pójdzie Corsair :) Zastanawiam się też między tym RX Nitro którą wymieniłem wyżej, a RX 480 z 8GB pamięci od MSI lub Gigabyte (tylko problemem jest ich niedostępność - przynajmniej aktualnie) i również płytą główną ASRock H110M DVS R3.0 - gdzie chyba nie jest potrzebna aktualizacja biosu. Co do karty graficznej z 8GB pamięci martwię się opiniami co do overvoltingu z różnych powodów. I kolejny problem - nie wiem co jest lepsze, wybór ram 2x4GB czy 1x8GB - bo jednak płyta główna posiada tylko dwa sloty (myśląc przyszłościowo).

Co do sklepów - wyborem jest morele.[/u]

0
  • #6 13 Kwi 2017 07:23
    cxzcxz123
    Poziom 32  

przemek3741 napisał:
    No tak, dzięki, więc zasilacz pójdzie Corsair :) Zastanawiam się też między tym RX Nitro którą wymieniłem wyżej, a RX 480 z 8GB pamięci od MSI lub Gigabyte

https://www.youtube.com/watch?v=3hwk2kxW6MA

A tak przy okazji to coraz głośniej robi się na temat nowych RX'ów 5xx.

przemek3741 napisał:
    płytą główną ASRock H110M DVS R3.0 - gdzie chyba nie jest potrzebna aktualizacja biosu.

Jest potrzebna. Masz na moreleach dodatkowo płatną usługę aktualizacji BIOS'u. Ale z tego co wiem to jeśli bierzesz usługę montażu peceta to wtedy ta usługa aktualizacji nie jest potrzebna, bo bez niej też powinni zaktualizować BIOS.

przemek3741 napisał:
    I kolejny problem - nie wiem co jest lepsze, wybór ram 2x4GB czy

1x8GB - bo jednak płyta główna posiada tylko dwa sloty (myśląc przyszłościowo).

RAM - jak chcesz. Ja bym wolał mieć 1x8 GB i możliwość rozbudowy.

0
  • #8 13 Kwi 2017 09:09
    przemek3741
    Poziom 3  

Dzięki Panowie za odpowiedź. Aktualizacja biosu będzie za 1zł lub 24zł, a płyty główne które podałeś przewyższają tą kwotę ponad dwukrotnie (w zależności od podanego modelu), także myślę, że zostanę przy tej. Na święta pieniążki się przydadzą :P Ale wciąż dziękuje za komentarz :)

Co do rx5xx - wiem - ale nie bardzo chcę czekać, nie wiadomo ile to będzie czasu. Miesiąc, a może przeciągnie się do wakacji?

I również mam w zamiarach wziąć 1x8GB.

Zasilacz wybrany - Corsair 450W j.w.

SDD będzie dokupowany w przyszłości, jak budżet na to pozwoli.

Co do karty graficznej, faktycznie wersja od Sapphire wypada lepiej - ale - myśląc przyszłościowo.. 8GB pamięci myślę, że może się przydać. Nadal jestem przy tym trudnym wyborze :P Jedyne co mnie aktualnie przekonuje, to jej stan na magazynie, bo chciałbym już zakończyć temat. Nie chcę sobie po prostu pluć za pewien czas w brodę. Co do wersji od gigabyte, troszkę się uśmiechnąłem, gdy zobaczyłem, że minusem jest, iż backplate zbiera tłuste ślady :D Dalej, problemy z utrzymaniem stabilnego zegara, nie wiem jak to wygląda w praktyce, jeśli mogę prosić, proszę o rozwinięcie tego problemu. Generalnie, dzięki za podesłanie filmiku, chociaż troszkę rozjaśnił mi umysł.

Zestaw teraz wygląda tak: https://www.morele.net/inventory/info/hDzeQ2/
    Jeszcze tylko GPU - jeśli się nie mylę oczywiście :)

@edit Postawiłem na to GPU, niech stracę :P
    Wszystko gra? Zasilacz da radę? (mam dwa dyski HDD, naped CD +SDD w przyszlosci,)
    https://www.morele.net/inventory/info/qrVr2K/
    Tylko znowu mam wątpliwości z powodu komentarzy pod tą kartą i nie wiem czy nie czekać na:
    https://www.morele.net/karta-graficzna-gigaby...i-hdmi-3xdp-box-gv-rx480g1-gaming-8gd-974950/

0
  • #9 13 Kwi 2017 10:05
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Zasilacz wystarczy z zapasem. Ciężko powiedzieć, która karta lepsza. Jeśli martwisz się o kulturę pracy to jest jeszcze GTX 1060 Windforce OC za 1198 zł:
    https://www.morele.net/karta-graficzna-gigaby...2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

Jak RX 480 G1 Gaming był za 1000 zł to wtedy wg mnie bardziej się go opłacało niż GTX 1060, bo 200 zł to nie w kij dmuchał.

Być może jak będzie dostawa to RX 480 od Gaming X będzie w jakieś w miarę przyzwoitej cenie ale tego nie wiem.
    https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-ra...8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-box-974854/

0
  • #10 13 Kwi 2017 10:16
    przemek3741
    Poziom 3  

Na pierwszy rzut oka ma 196 bit.. co od razu mnie odstrasza - taka szkoła :P Plus do tego mniej pamięci, a jednak własnie chodzi mi o ten zapas, gdzie w RX'ach mam 8GB ogółem. Więc chyba zostanę przy tym Nitro.

Kolejny problem jaki mi się nasuwa jest związany z owym sklepem, nie wiem jak tutaj (na forum) z wypowiedziami odnośnie konkretnych przedsiębiorstw, ale jednak zapytam. Jak biorę u nich składanie, to czy oni nakładają jakieś plomby (gwarancyjne przede wszystkim, nie jakieś pseudo naklejki :P)? Bo jak napisałem, mam swój HDD, i będę od razu po odebraniu musiał go otworzyć by tam umieścić owy HDD.

@edit
    Złożyłem zamowienie na x-kom, jak zobaczyłem opinie o morele plus dostałem taką samą opinie od osoby w cztery oczy ze tak sie wyraze :) Dzieki za pomoc.

0
  • #11 24 Kwi 2017 20:20
    przemek3741
    Poziom 3  

Sklep dostał uszkodzoną kartę graficzną, i mam teraz wybór tej samej (z czekaniem) lub innej w tej samej cenie. Oczywiście wyszły teraz RX 580 (co może i wyszło na szczęście, że dostali uszkodzona?), którą powinienem wziąć? Myślę nad:
    Gigabyte Radeon RX 580 AORUS XTR 8GB GDDR5
    lub
    Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5

Co powinienem wziąć? Chyba, że w ogóle inny brand? I czy muszę zmienić zasilacz jeśli zdecyduje się na któryś z nowych modeli?

0
  • #13 25 Kwi 2017 14:43
    przemek3741
    Poziom 3  

Proszę o bardziej rozwinięta wypowiedź :p
    Dodano po 5 [godziny] 13 [minuty]:
    Poczekać mogę na RX 480 Nitro+, co mi się chyba nie opłaca, prawda? A do wyboru mam 580'tki. Myślę nad wyborem tego AORUSA - w testach, które mi pokazałeś wypadł najlepiej. Tylko właśnie nie wiem jak z tym zasilaczem. Uciągnie tę kartę graficzną? Z tego co widzę, nie ma większej różnicy w poborze, ale wolę się upewnić (dopiszę, iż jest to Corsair CX450M z i5-7500, 2x HDD, h110m dvs 3.0 i 1x8GB goodram play - gdyby w.w koszyk miał zniknąć). Jeśli ma ktoś jeszcze jakąś opinie co do wyboru karty chętnie wysłucham :)

edit
    Też widzę różnice, bo na teście jest: GV-RX580AORUS-8GD a ja mam do wyboru GV-RX580XTRAORUS-8GD. Czym to się różni?

0