Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Powerline Edimax HP5101ES i sieć przez kable elektryczne

zlotowinfo 13 Apr 2017 13:30 603 5
Wago
    zlotowinfo
    Level 16  
    http://www.edimax.com/edimax/merchandise/merc...ail/data/edimax/au/powerline_av500/hp-5101es/

Kupiłem dwa komplety EDIMAX HP5101ES. Raz jakoś udało mi się jeden z kompletów zmusić do działania, ale nie chce to działać już. Nie wiem czy coś jest uszkodzone, bo nie wiem co oznaczają te migania lampek.

Nadajnik wszystko świeci: power cały czas świeci, lan czasami mrugnie, domek zmienia się ciągle pomarańczowo/żółto, potem gaśnie i czasami na pomarańczowo mignie, lub znów żółto/pomarańczowo
    Odbiornik1: power i domek nie świecą, a lan wszystkie 3 migają jednocześnie
    Odbiornik2, w cyklu caly czas: sieć, domek, obie gasną, wszystkie 3 lan się zapalają i gasną

Próbowałem wg instrukcji przytrzymalem w nadajniku przez 3sekundy group reset 3 sekundy, dioda power faktycznie zaczęła migać.
    Potem na tych dwóch odbiorczych w ciągu 2 minut próbowałem 3 sekundy, żeby zalogować je, niestety, cały czas bez zmian, jak opisałem wyżej.
  • Wago
    leonov
    Level 42  
    Rozrysuj jak to masz wszystko połączone (jak, gdzie, co i z czym).
  • Wago
    zlotowinfo
    Level 16  
    1. wyłącznik czasowy >> gniazdo w ścianie >> rodzielacz1 >> rozdzielacz2
    2. do rozdzielacza1 wpięty odbiornik do niego po kablu rj45 laptop
    3. do rozdzielacza2 wpięty nadajnik do niego po kablu rj45 router

Najbardziej interesuje mnie co znaczą te migające diodki.

teraz jakby deczko inaczej
    Odbiornik1: mignie power, potem lan 3 jednocześnie migną i tak w kółko
    Odbiornik2: świeci tylko power, po podłączeniu laptopa: mignie power, potem lan pod który jest podłączony laptop, potem trzy i tak w kółko, a na kompie zgodnie z diodami: co chwilę kabel podłączony lub odłączony
    bercik_gsi
    Level 15  
    robiłeś jednoczesny reset 3 sekundowy na obu urządzeniach w przeciągu 2 minut???
    zlotowinfo
    Level 16  
    Tak, zauważ że przepisujesz pierwszy post.